Festiwal Sztuk Walki na jubileusz kyokushin w Skarżysku

Walki kyokushin , bokserskie, K-1, MMA oraz pokazy judo, aikido i karate to atrakcje, które uświetnią Festiwal Sztuk Walki w Skarżysku.
Gala odbywać się będzie z okazji 30-lecia działalności karate kyokushin na ziemi skarżyskiej (kielecki klub jest dwa lata starszy). W tej specjalności będzie można obejrzeć sześć walk z udziałem utytułowanych zawodników z Kielc, Warszawy, Sanoka, Wrocławia i Zakopanego.

Walką wieczoru będzie jednak starcie bokserów (odbędzie się 5 pojedynków - dwa zawodowe i trzy amatorskie). W wadze ciężkiej rękawice skrzyżują mający na koncie brązowy medal mistrzostw świata Wiesław Siwek (Katowice) i reprezentujący gospodarzy eks-mistrz Polski Piotr Gwóźdź. W ringu pokażą się także pięściarze z Kielc, Nowego Sącza, Wrocławia i Radomia.

Znanych nazwisk nie zabraknie także w K-1 oraz mieszanych sztuk walki czyli MMA. Mają zaprezentować się członkowie kadry narodowej i medaliści mistrzostw Polski, a w MMA wstępnie swój przyjazd zapowiedział były mistrz olimpijski w judo Paweł Nastula.

Na deser pokazy judo, aikido i tradycyjnego karate oraz... - Niespodzianki dla publiczności m. in. losowanie atrakcyjnych nagród - zapowiada Zbigniew Zaborski, jeden z organizatorów festiwalu.

Impreza w hali przy ul. Sienkiewicza 34 w Skarżysku rozpocznie się w sobotę o godz. 15.30. Bilety wstępu po 10 zł.