Sanoczanie wygrali u lidera!

Hokeiści KH Sanok sprawili ogromną niespodziankę i w meczu 21. kolejki Polskiej Ligi Hokejowej pokonali na wyjeździe lidera rozgrywek Stoczniowiec Gdańsk 5:4.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie z Sanokiem tak, jakby w ich głowach tkwiła jeszcze dwutygodniowa przerwa. Grali bardzo sennie, mało agresywnie, czym stanowili zupełne przeciwieństwo swoich przeciwników. Przez to już po 10 minutach przegrywali 0:2. Druga stracona bramka podziałała na nich jednak mobilizująco. Zaczęli walczyć o nawet najmniejszy kawałek lodowiska. Już w 13. minucie Łukasz Zachariasz strzelił kontaktową bramkę. Trzy minuty później było już 2:2. Spod niebieskiej linii uderzał Mateusz Rompkowski, jego strzał zdołał odbić bramkarz KH Sanok Wojciech Rocki, który był jednak bezradny wobec dobitki Jarosława Rzeszutko.

Sytuacja z pierwszej tercji nie nauczyła niczego hokeistów "Stoczni", którzy z podobnym nastawieniem rozpoczęli drugą część spotkania. Pozwolili dwukrotnie wychodzić gościom na prowadzenie, jednak zaraz po straconych bramkach strzałami z ostrego kąta doprowadzali do remisu. W 34. minucie z lewej strony lodowiska uczynił to Rzeszutko, a w 38. z prawej strony Marek Wróbel.

Trzecia tercja to niewielka przewaga "Stoczni", która jednak nie potrafiła jej zamienić na bramkę. Gdańszczanie byli nieskuteczni, a gościom w utrzymaniu remisu pomogło też gapiostwo sędziów, którzy dwukrotnie nie zauważyli, że hokeiści z Sanoka grali w... sześciu przeciwko piątce gdańszczan.

Rozstrzygnięcie zapadło na niespełna półtorej minuty przed końcem dogrywki. Spod niebieskiej linii na strzał zdecydował się Roman Guriczan. Zasłonięty Przemysław Odrobny nie widział krążka, a ten ocierając się o gdańskiego bramkarza, wpadł do bramki.

STOCZNIOWIEC GDAŃSK 4 (2, 2, 0, 0)

KH SANOK 5 (2, 2, 0, 1)

Bramki: 0:1 Demkowicz - Caban - Milan (8.), 0:2 Ćwikła - Biały (10.), 1:2 Zachariasz - Furo (12.), 2:2 Rzeszutko - Rompkowski - Łopuski (17.), 2:3 Kostecki - Mermer (31.), 3:3 Rzeszutko - Urbanowicz (34.), 3:4 Połącarz - Ćwikła (37.), 4:4 Wróbel - Ziółkowski (38.), 4:5 Guriczan - Kostecki (64.).

KH: Rocki - Guriczan, Zieliński; Rąpała, Kapica; Demkowicz, Sucko; Maślak, Kubrak - Zavacky, Strzyżowski, Caban; Kostecki, Milan, Mermer; Ćwikła, Połącarz, Biały oraz Grzesik.

Kary: 10 minut - 10 minut.