Ekipa z Mazowsza tym razem poza podium

ZAPASY. Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw w kategorii juniorów nie okazały się szczęśliwe dla naszych zawodników. Reprezentacja Mazowsza, w której wystąpiło dziewięciu zapaśników z Radomia, nie obroniła srebrnego medalu
Zapaśnicy reprezentujący nasze województwo tym razem zajęli dopiero czwarte miejsce. Drużyna oparta na zawodnikach Olimpijczyka Radom (ośmiu reprezentantów), wsparta Marcinem Brzezińskim i Michałem Luto z Legii Warszawa oraz Danielem Rutkowskim RTZ Radom, w wyniku losowania trafiła do grupy B. Prawo walki w finale dawało zajęcie pierwszej lokaty w swojej grupie. Drugie miejsce premiowane było rywalizacją o brąz. W pierwszym starciu nasi zawodnicy pokonali 7:2 rówieśników z Podlasia. Kolejny pojedynek, z województwem Lubuskim, nie wypadł już tak okazale. Swoje walki w tym spotkaniu wygrali Daniel Rutkowski, Paweł Matuszyński i Piotr Przepiórka. Było to jednak za mało, aby pokonać późniejszego finalistę zawodów. Dzięki późniejszym triumfom z reprezentacjami województw wielkopolskiego i lubelskiego, z dorobkiem 6 punktów, nasi reprezentanci zajęli drugą lokatę w grupie. W pojedynku o brąz zapaśnicy z Mazowsza ulegli jednak 3:6 ekipie z Dolnego Śląska.

- Trzydniowy turniej zgromadził na starcie ponad 100 zawodników z dziesięciu województw. Pojedynki stały na wysokim poziomie i były z pewnością ciekawe pod względem szkoleniowym. W naszej ekipie wszystkie swoje walki wygrali dwaj zawodnicy - Daniel Rutkowski i Piotr Przepiórka - powiedział "Gazecie" zawodnik Olimpijczyka, Damian Zuba.

Warto wiedzieć

Wyniki: Województwo mazowieckie - woj. podlaskie 7:2, mazowieckie - lubuskie 3:6, mazowieckie - wielkopolskie 5:4, mazowieckie - lubelskie 5:4. O miejsca 3-4: mazowieckie - dolnośląskie 3:6.

Klasyfikacja końcowa: 1. Śląskie, 2. Lubuskie, 3. Dolnośląskie, 4. Mazowieckie, 5. Lubelskie, 6. Łódzkie, 7. Pomorskie, 8. Wielkopolskie, 9. Warmińsko - Mazurskie, 10. Podlaskie.

Reprezentacja Mazowsza: Adrian Madej (46. kilogramów), Michał Kośla i Marcin Mieszczakowski (55.kg), Kamil Kośla, Paweł Matuszyński (60.kg), Bartłomiej Firlej (66.kg), Piotr Przepiórka (74.kg), Michał Orzechowski (120.kg) - wszyscy Olimpijczyk Radom, Daniel Rutkowski (66.kg) - RTZ Radom, Marcin Brzeziński (84.kg), Michał Luto (96.kg) - Legia Warszawa.