Olimpijczycy na bydgoskiej gali królowej sportu

Złoty medalista igrzysk w Pekinie Tomasz Majewski oraz wicemistrz olimpiady Piotr Małachowski będą specjalnymi gośćmi Gali Lauru Królowej Sportu
Po niebieskim dywanie przed Operą Nova, gdzie w czwartek odbędzie się uroczystość, przejdą największe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki.

Będzie Majewski, triumfator z Pekinu w pchnięciu kulą, oraz wicemistrz olimpiady w rzucie dyskiem Małachowski oraz inne gwiazdy polskiej lekkiej atletyki: Monika Pyrek, Anna Jesień, Marek Plawgo, Szymon Ziółkowski i bydgoszczanin Artur Kohutek, brązowy medalista mistrzostw Europy na 110 m przez płotki.

- Nasi medaliści z Pekinu potwierdzili obecność. Gala będzie miała po raz pierwszy wymiar ogólnopolski - mówi jej pomysłodawca, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

Ideą gali jest uhonorowanie osób i instytucji, które wykazały szczególne zaangażowanie oraz aktywność w promowaniu lekkiej atletyki. Otrzymują specjalną statuetkę Lauru Królowej Sportu.

Gala odbywa się po raz trzeci. Podziękowania i nagrody wręczono pierwszy raz w styczniu 2007 r. Laury otrzymali już m.in. lekkoatleci Blanka Vlasić i Marek Plawgo, a przy okazji lipcowych mistrzostw świata juniorów uhonorowano statuetką także prezydenta IAAF Lamine Diacka

Trzecia edycja Lauru Królowej Sportu będzie miała już charakter ogólnopolski. - Nie na darmo przecież to Bydgoszcz jest stolicą naszej lekkiej atletyki i tu odbywają się najważniejsze wydarzenia - wyjaśnia Wolsztyński.

Dlatego w czwartek o 19 w Operze Nova podczas uroczystości, którą poprowadzą telewizyjni prezenterzy: Paulina Chylewska z Hubertem Malinowskim kapituła Lauru przyzna nagrody w sześciu kategoriach: trener, entuzjasta, zawodnik, dziennikarz, sponsor i osobowość.