Rugbiści Lechii wygrali derby z Ogniwem

Do przerwy był remis 5:5, ale niespodzianki w Gdańsku nie było. Lechia w drugiej połowie dobiła sopocian pięcioma przyłożeniami i zdobyła bonusowy punkt.

Mecz zgromadził na trybunach zaskakująco dużą liczbę kibiców. Widownia stadionu GOKF była prawie w komplecie wypełniona. Rugbiści w pierwszej połowie nie grali jednak widowiskowo, przeciwnie - mecz był wolny, zawodnicy popełniali dużo błędów, a zbyt "aptekarsko" podchodził do swoich obowiązków sędzia Tomasz Jarowicz. Lechia, mimo że silniejsza w każdej formacji, nie mogła podyktować swoich warunków gry. Ogniwo umiejętnie się broniło, a w 20. minucie po akcji młyna Ogniwo objęło prowadzenie. Na pole punktowe gospodarzy wdarł się Łukasz Mikołajczak, którego ze względu na masę zatrzymać jest bardzo trudno. Lechia ciągle grała niemrawo irytując swoją postawą kibiców, ale ciesząc rugbistów Ogniwa, którzy do Gdańska przyjechali tylko w szesnastu. Oznaczało to, że do zmiany mieli tylko jednego gracza! Lechia swoją grą usypiała siebie i kibiców, więc trener Marek Płonka krzyczał do lechistów "Obudźcie się!".

W 30. minucie efektownym rajdem po skrzydle popisał się Mariusz Michalak i zdobył dla Lechii pierwsze przyłożenie. Jak się potem okazało, popularny "Kiwi" dokonał tej sztuki jeszcze trzykrotnie i bez wątpienia był graczem tych derbów.

- Trochę zlekceważyliśmy rywala na początku, ale w przerwie dostaliśmy przysłowiowego kopa w tyłek i w drugiej połowie poszło już gładko - powiedział Michalak, dla którego był to trzeci mecz, kiedy zdobył cztery przyłożenia.

W drugiej części Lechia była już stroną wyraźnie dominującą, a kolejne przyłożenia Michalaka, Emila Kowalewskiego i Tomasza Rokickiego obudziły z letargu widzów, którzy te akcje "Lwów" nagrodzili zasłużonymi brawami.

Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 32:5 (5:5). Punkty dla Lechii: Mariusz Michalak 20, Emil Kowalewski 5, Tomasz Rokicki 5, Zurab Zviadadze 2. Dla Ogniwa: Łukasz Mikołajczak 5.