Theissen: Będziemy jeszcze silniejsi

Szef BMW Sauber, Mario Theissen jest pewny, że jego zespół, mimo obniżki formy w końcówce sezonu 2008, w następnym roku będzie jeszcze silniejszy.
Theissen o Kubicy: Wolny bolid Robert traktował jako zniewagę »

- Myślę, że możemy być pewni swego - powiedział Theissen. - Nasza niezawodność w tym sezonie pokazała, że mamy mocne fundamenty, prace nad aerodynamiką i systemem KERS są zaawansowane, więc myślę, że możemy być jeszcze silniejsi - dodał.

- Problemy, jakie miał Nick Heidfeld przez większą część sezonu udało nam się rozwiązać. Teraz musimy przyjrzeć się dokładniej sytuacji Roberta Kubicy, który w dwóch ostatnich wyścigach nie radził sobie najlepiej w kwalifikacjach. Myślę, że szybko uda nam się znaleźć przyczyny jego słabszej dyspozycji - mówił szef BMW.

Zespół BMW w końcówce sezonu nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki z McLarenem i Ferrari, ale Theissen jest spokojny o wyniki w przyszłym roku. Jego zdaniem to ponadprzeciętna niezawodność bolidów BMW pozwoliła tak długo utrzymać się w walce o mistrzostwo.

- Mieliśmy rewelacyjny początek sezonu. Nasze bolidy nie psuły się w trakcie sezonu, a rywale mieli swoje kłopoty, zwłaszcza na początku roku - powiedział Theissen. - Prawdę powiedziawszy to prędkość naszego bolidu nie poprawiła się znacznie w porównaniu z innymi zespołami - dodał.

- Trzeci sezon z rzędu wykonaliśmy ogromny skok naprzód. W tym roku zdobyliśmy swój pierwszy dublet, stawaliśmy na podium 11 razy, mieliśmy dobrą strategię wyścigową. - mówił Niemiec. - Mimo, że ostatni wyścig nas bardzo rozczarował, to ten sezon możemy uznać za bardzo udany.

Kubica: W F1 chodzi o tytuł... »

Peter Sauber zadowolony z trzeciego miejsca

Założyciel zespołu Sauber, a obecnie jeden z akcjonariuszy teamu BMW Sauber pochwalił zespół za zdobycie trzeciego miejsca w klasyfikacji konstruktorów i za wygranie pierwszego wyścigu w historii.

Zespół BMW Sauber krytykowano w trakcie sezonu za to, że mając jeszcze szanse na tytuł mistrzowski, skupił się na rozwoju bolidu na kolejny rok. - Zespół szybko, już w połowie sezonu, osiągnął postawione przed nim cele i to jest wielkie osiągnięcie - powiedział Peter Sauber. - Jeśli spojrzymy na to, ile punktów zdobyliśmy w 2008 roku, to mamy ich więcej niż się spodziewaliśmy - dodał Sauber.

- Był to najlepszy sezon w mojej karierze - mówi Sauber. - To fantastyczne uczucie mieć jeszcze szanse na mistrzostwo, choćby matematyczne, na zaledwie trzy wyścigi przed końcem sezonu - dodał.