Sport.pl

Mielczanki wracają z Dąbrowy bez punktów

Występujące w PlusLidze Kobiet siatkarki Stali Mielec przegrały drugie w tym sezonie spotkanie. Tym razem na wyjeździe uległy MKS-owi Dąbrowa Górnicza 1:3.
Wszystko zaczęło się jednak znakomicie dla podopiecznych trenera Romana Murdzy. Po wyrównanym początku ciężar gry wzięły na siebie mieleckie skrzydłowe Iwona Niedźwiecka i Dorota Ściurka i wyprowadziły mielczanki na prowadzenie 11:7. Miejscowe zerwały się jeszcze na chwilę, odrabiając nieco straty, ale gdy przy stanie 17:16 w polu zagrywki stanęła Małgorzata Skorupa, to opuściła go dopiero po zakończeniu seta.

Druga partia rozpoczęła się równie dobrze dla mielczanek, jak skończyła się pierwsza. Przyjezdne objęły kilkupunktowe prowadzenie, ale miejscowe szybko odrobiły straty i do samego końca trwała walka punkt za punkt. Grę na przewagi wygrały jednak siatkarki MKS-u i wyrównały stan meczu.

Przegrana końcówka drugiej partii okazała się kluczowa dla losów całego meczu. Mielczanki w dwóch następnych oddały pole gry rywalkom, które czuły się coraz pewniej.

Co prawda początek trzeciej partii należał jeszcze do podopiecznych trenera Romana Murdzy, ale w końcówce, głównie za sprawą serwów Magdaleny Śliwy ze zwycięstwa cieszyły się miejscowe.

W ostatniej odsłonie dominacja MKS-u ani przez chwilę nie była zagrożona i trzy punkty zostały w Dąbrowie.

MKS Dąbrowa Górnicza3
Stal Mielec1
Sety: 17:25, 26:24, 25:19, 25:11

MKS: Wysocka, Strządała, Sadowska, Sieczka, Lis, Śliwa oraz Tkaczewska (libero),Wilczyńska, Szczurek, Cieśla.

Stal: Ściurka, Łukaszewska, Ordak, Dązbłaż, Skorupa, Niedźwiecka oraz Banecka (Libero), Zaroślińska, Wilk, Olczyk, Związek.