Koziorowicz był niegroźny

Kontrola wyniku przez całe spotkanie i w rezultacie zwycięstwo różnicą 15 punktów - tak wyglądał wyjazdowy mecz koszykarek Lotosu PKO BP Gdynia z CCC Polkowice

Wicemistrzynie Polski stanęły do walki z drużyną prowadzoną przez trenera, który dla gdyńskiego klubu jest legendą. Krzysztof Koziorowicz, który z Lotosem zdobywał cztery tytuły mistrza Polski, dwukrotnie wicemistrzostwo Euroligi oraz klubowe wicemistrzostwo świata, od tego sezonu prowadzi CCC. Jego drużyna nie sprawiła jednak sensacji, a Lotos przerwał serię siedmiu zwycięstw CCC. Dobrą formę po meczu Euroligi z Jolly JBS Sibenik zachowała Alana Beard. Amerykanka trafiła 6/9 rzutów za dwa, 3/6 za trzy i 6/6 z wolnych i z dorobkiem 27 pkt została najskuteczniejszą koszykarką meczu. Obręcze w Polkowicach odpowiadały także Katii Snytsinie, która dołożyła 20 pkt. Na tablicach królowały Magdalena Leciejewska (9 zbiórek) i Ivana Matović (8). W gdyńskim zespole zadebiutowała amerykańska skrzydłowa Monique Currie, która do Polski dotarła w piątek. Trener Jacek Winnicki wpuścił ją tylko na trzy minuty, a ta zrewanżowała się celnym rzutem za trzy punkty.

Kwarty: 22:26, 19:20, 11:15, 18:24.

CCC: Carter 18, Mieloszyńska 14 (2), Robbins 11, Gajda 9, Jeziorna 8 oraz Walker 7, Pietrzak 3 (1), Bednarczyk 0.

Lotos: Beard 27 (3), Snytsina 20 (2), Matović 14, Pawlak 8 (1), Leciejewska 6 oraz Marchanka 3 (1), Tomiałowicz 3 (1), Currie 3 (1), Podrug 1, Jujka 0.

Pozostałe wyniki 11. kolejki: Inea AZS Poznań - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 63:70, Utex Row Rybnik - ŁKS Siemens AGD Łódź 76:73, PKM Duda Super Pol Leszno - MUKS Poznań 78:71, Finepharm AZS KK Jelenia Góra - Wisła Can Pack Kraków 50:57, Cukierki Odra Brzeg - Energa Toruń 58:77.