SPR Asseco BS wyeliminowa這 LC Brhl St. Gallen

W III rundzie rozgrywek o Puchar EHF szczypiornistki SPR Asseco BS dwukrotnie pokona造 szwajcarski LC Brhl St. Gallen i awansowa造 do 1/8, cho w sobot zanosi這 si na sensacj.

Oba mecze na pro軸 SPR Asseco BS odby造 si w Lublinie. Na pocz徠ku sobotniego spotkania kibice przecierali oczy ze zdumienia. Czy瘺y znowu mia豉 si powt鏎zy sytuacja sprzed dw鏂h lat, kiedy to mistrzynie Polski przegra造 z m這dziutkim holenderskim zespo貫m Van der Voort Quintus i w rezultacie zosta造 wyeliminowane z Pucharu EHF? - zastanawiali si sympatycy SPR. Gospodynie rozpocz窸y mecz beznadziejnie. Lublinianki gra造 s豉biutko w obronie i ma這 skutecznie w ataku. - Mieli鄉y do przerwy 17 "odpa堯w", a bramkarki odbi造 tylko trzy pi趾i - z篡ma si po spotkaniu trener Edward Jankowski. - Poza tym nie mogli鄉y znale潭 sposobu na Saski Lang.

Rzeczywi軼ie, rozgrywaj帷a Szwajcarek razi豉 gospodynie niemi這siernie. Ju do przerwy zdoby豉 osiem bramek. Mecz rozpocz掖 si od prowadzenia LC Brhl i przez ca陰 pierwsz po這w dru篡na go軼i nadawa豉 ton grze. Jej przewaga ros豉 b造skawicznie, a na dodatek 鈍ietnie spisywa豉 si bramkarka Manuela Brtsch. Pi耩 minut przed przerw, po karnym Tamary Bosch przewaga zespo逝 ze Szwajcarii wynosi豉 ju siedem bramek (16:9). W rezultacie SPR Asseco BS schodzi這 do szatni z sze軼iobramkow strat (13:19). - W przerwie musia貫m zawodniczkom przypomnie mecz z Holenderkami - m闚i trener Jankowski. - Na szcz窷cie poskutkowa這.

W drugiej cz窷ci meczu by這 ju zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim lublinianki zacz窸y zatwardzialej broni i rzuca wi璚ej bramek. Nie by豉 ju tak skuteczna Lang, kt鏎a mia豉 na koncie dwie dwuminutowe kary i aby nie spa嗆 z boiska, musia豉 gra mniej agresywnie. Przez pierwsze 13 min drugiej po這wy gospodynie zdoby造 siedem bramek, a Szwajcarki zaledwie jedn i w 43. min po rzucie Ewy Dami璚kiej SPR Asseco BS wysz這 na prowadzenie 21:20. Potem przewaga zespo逝 z Lublina zacz窸a rosn望. Znakomit zmian da豉 Monika Marzec, kt鏎a zdoby豉 kolejno cztery bramki. - Mo瞠 i wysz造鄉y do tego meczu za spokojne - stwierdzi豉 po spotkaniu 鈍ietna ko這wa. - M闚i, 瞠 w tym meczu pomog造 nam zmienniczki. Po to one jednak s. Ja wesz豉m z 豉wki i zast徙i豉m Ew Dami璚k, ale mi璠zy nami nie ma niezdrowej rywalizacji, my si 鈍ietnie uzupe軟iamy.

W rezultacie SPR wygra這 to spotkanie 34:28. - Faktycznie jest tak, 瞠 jak nie ma Lang, to jest nam trudniej - przyznaje Majka Sidorowicz, zawodniczka z St. Gallen, kt鏎a ma ojca Polaka. - Jeste鄉y jednak dru篡n i musimy j jako zast徙i. Mia造鄉y kaset z meczem lublinianek. Ta przegrana to nie jest jednak koniec i w rewan簑 b璠ziemy gra twardo. Fizycznie jeste鄉y dobrze przygotowane. W Polsce bywam co roku - w Krakowie, a Lublin bardzo mi si podoba.

Rzeczywi軼ie, rywalki graj agresywnie w obronie, czego nam brakuje - przyznaje trener Jankowski. - Chcia豚ym, aby w rewan簑 nasza gra wygl康a豉 tak jak w drugiej po這wie.

Bez historii

Mo積a powiedzie, 瞠 w drugim meczu 篡czenia lubelskiego szkoleniowca si spe軟i造. Tym razem w pierwszej po這wie role si odwr鏂i造. 安ietnie broni豉 Magdalena Chemicz, skutecznie gra豉 Sabina W這dek. Pi耩 minut po zmianie gospodynie wygrywa造 ju 18:9. W rewan簑 Szwajcarki ani razu nie prowadzi造. Ich najgro幡iejsza zawodniczka Lang zdoby豉 tylko jedn bramk. Ostatecznie spotkanie zako鎍zy這 si wygran dru篡ny lubelskiej r騜nic 13 bramek.

SPR Asseco BS 34 (13) i 32 (14)

LC Brhl Handball 28 (19) i 19 (8)

SPR Asseco: Chemicz, Jankaitiene - D. Malczewska 7 i 4, Majerek 6 i 1, Marzec 6 i 2, Repelewska 5 i 2, Dami璚ka 4 i 2, W這dek 2 i 8, Duran 2 i 2, Puchacz 1 i 0, Wolska 1 i 6, E. Malczewska 0 i 0, Rola 0 i 1, Rukaite 0 i 4.

LC Brhl Handball: Brtsch, Rossi - Lang 11 i 1, Theodoridis 6 i 6, Scheffold 5 i 1, B飉ch 2 i 6, Wenger 1 i 1, Bachmann 1 i 0, Ganz 1 i 1, Hurmerinta 1 i 0, Kern 0 i 0, Amstutz 0 i 2, Sidorowicz 0, -, Bhler 0, -.

Kary: SPS Asseco BS - 4 min i 6 min, LC Brhl Handball - 12 min i 14 min

S璠ziowali: Milan Hajek i Karel Macho (Czechy).

Widz闚: 1300

POWIEDZIA PO MECZU

Andrzej Wilczek, prezes SPR

Jestem bardzo zadowolony z awansu do 1/16. W drugim meczu zesp馧 ju powa積ie potraktowa rywalki. Teraz spokojnie czekamy na losowanie. Moim 篡czeniem jest, aby鄉y nie trafili na dru篡ny zza wschodniej granicy, bo to oznacza dalekie podr騜e i spore koszty. Poza tym te zespo造 s mocne. Mo瞠my z nimi gra, ale dopiero w p馧finale. W niedziel czeka nas bardzo wa積y mecz ligowy z ㄠczpolem i na nim ju musimy si koncentrowa.