Gwardziści sparaliżowani presją

Szczypiorniści Gwardii Opole pokonali najsłabszy zespół I ligi AZS Biała Podlaska 37:22. Momentami jednak mieli duże problemy z koncentracją i skutecznością

W pierwszej minucie spotkania gości na prowadzenie wyprowadził Arkadiusz Olik. Było to jednak jedyne prowadzenie AZS-u w tym meczu. Bogumił Baran wyrównał chwilę później, a Andrzej Matyszok w piątej minucie wyprowadził zespół Gwardii na prowadzenie. Wydawało się, że z każdą akcją opolanie będą powiększać przewagę, jednak rzeczywistość była odmienna. Akademicy pod koniec pierwszej połowy zmniejszyli straty do jednej bramki. Było 10:9, ostatecznie jednak do przerwy Gwardia znów odskoczyła na pięć bramek. Co ciekawe, dużo ożywienia i świeżości do gry opolan wnieśli zawodnicy mniej doświadczeni Łukasz Ogorzelec i Przemysław Misiewicz. Obaj zresztą zagrali jak na razie najlepsze swoje mecze w barwach Gwardii. Ogorzelec zdobył sześć bramek, Misiewicz cztery. - Łukasz na treningach pokazuje, że potrafi wiele. Brakowało mu jednak szansy na udowodnienie tego podczas meczu. Dla nas dodatkowo cenne jest to, że w momencie kryzysowym wspomógł zespół - pozytywnie ocenia występ swojego podopiecznego trener Gwardii Marek Jagielski.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego ataku gospodarzy. W 39. minucie przewaga wrosła do dziewięciu trafień. Miał w tym swój udział kolejny mniej doświadczony gwardzista - golkiper Robert Galoch, który wybronił rzut karny. W końcówce spotkania trener Jagielski mógł sobie już pozwolić na wpuszczenie zawodników rezerwowych. Dla jednego z nich, młodego skrzydłowego Szymona Okosa, był to debiut w drużynie seniorskiej, i to debiut udany, zdobył bowiem bramkę z karnego.

- Przez ostatnie trzy, może cztery mecze mieliśmy problem z koncentracją. Dlatego ważny był dla nas ten pojedynek. Miał być i był szansą na przełamanie się i złapanie wiatru w żagle. Na początku meczu chyba trochę sparaliżowani byliśmy presją, jaka na nas ciążyła, jednak z czasem to minęło - mówi skrzydłowy Gwardii Wojciech Knop.

Gwardia w tabeli I ligi jest piąta.

Gwardia Opole - AZS Biała Podlaska 37:22 (16:11)

Gwardia: Donosewicz, Galoch - Gradowski 7, Knop 6, Ogorzelec 6, Piech 6, Misiewicz 4, Śmieszek 3, Baran 2, Zajączkowski 1, Matyszok 1, Okos 1, Bujak, Drej.

Pozostałe wyniki

MTS Chrzanów - ChKS Łódź 33:33, Powen Zabrze - KS Końskie 30:20, AZS Radom - Unia Tarnów 37:18.