I liga piłkarzy ręcznych: Wisła ograła wicelidera

Wyjątkowo trudnych rywali - prowadzący zespół i wicelidera - miały w 7. kolejce świętokrzyskie siódemki. Niespodziewanie jednak niżej notowana Wisła Sandomierz pokonała spadkowicza z ekstraklasy.
Wisła Sandomierz - Olimpia Piekary Śląskie 33:31 (20:17)

Wisła: Serafin, Polit - Karbownik 8 (2), Adamczyk 6, Dusak 5, Kubisztal 5 (1), Kuroś 4, Gach 2, Ogrodnik 1, Kutek 1, Cupisz 1, Pawelczyk, Guz, Stępień.

Po raz drugi z rzędu sandomierzanie wygrali u siebie. Ślązacy to jednak znacznie mocniejsza ekipa niż ich poprzednicy z Białej Podlaskiej (33:29). Ale może dlatego gospodarze jeszcze bardziej się postarali. Początki były trudne - 2:5 i 5:6 (10. min). Z minuty na minutę zespół Adama Węgrzynowskiego stawiał coraz trudniejsze warunki w obronie. I kontrował. Już po 15 minutach było 10:7, a tuż przed zakończeniem trzeciego kwadransa aż 29:21. Mimo to nie obyło się bez emocjonującej końcówki, bo finiszujący goście zbliżyli się na jedną bramkę (32:31 w 59. min). Nerwy uspokoiło jednak trafienie Piotra Adamczyka.

Gościem specjalnym meczu był wiceminister sportu Zbigniew Pacelt, który uroczyście wręczył sprzęt sportowy dla młodzieży (o wartości 10 tys. zł) sfinansowany z ministerialnego programu dotyczącego sportu powszechnego.

NMC Powen Zabrze - KSSPR Końskie 30:20 (13:9)

Końskie: F. Sadowski - Smołuch 6, Napierała 4, N. Trojanowski 3, Iskra 2, Jasiński 2, Fiutek 1, Kowal, R. Juszczyk, Rokita.

Koneczanie próbowali podjąć walkę na parkiecie lidera. Na przeszkodzie stanęły jednak kontuzje (w Zabrzu zabrakło bramkarza Rafała Ratuszniaka i Arkadiusza Bąka, a ze szwami grał Filip Sadowski) oraz twarda - momentami na granicy faulu - gra w defensywie siódemki gospodarzy. Podopieczni Mariana Panka nie mogli się przez nią przebić, za co spotkała ich "podwójna" kara. Zabrzanie aż 16 bramek zdobyli po kontratakach.

Pozostałe wyniki 7. kolejki:

MTS Chrzanów - ChKS Łódź 33:33,

Norgips Gwardia Opole - AZS AWF Biała Podlaska 37:22,

AZS Politechnika Radomska - Unia Tarnów 37:20,

ASPR Zawadzkie - Żagiew Dzierżoniów 30:26.

II liga: derby dla Poloniki

O zwycięstwie kielczan nad Sokołem zadecydował świetny w ich wykonaniu początek drugiej połowy. Polonica zaczęła ją od sześciu trafień z rzędu (22:16 w 40. min).

Polonica Kielce - Sokół Końskie 29:27 (16:16)

Polonica: Smagór, Czerwiński - Adach 9, R. Kubiec 6, Glita 6, Janiszewski 2, M. Kutwin 2, Putała 1, Jankowski 1, Biber 1, Głowacki 1, Dylewicz, Jamioł.

Sokół: Musiałczyk, Foks - Kifer 7, Rurarz 7, Krzyważnia 5, Ocetek 4, Krawczyk 2, Matyszczyk 1, Stanek, D. Ocetek, Pancer, Kałuziński 1, M. Majchrzak, Kowalski.

Grunwald Ruda Śląska - Vive II Kielce 27:25 (13:11)

Vive II: Szczecina, Pietras - Zacharski 12, Cieniek 6, Przybylski 4, Żak 2, Więckowski 1, Dziura, Sobaś, Matusiak, Kolasa, Pięta, Zymiera.

AZS Katowice - Kusy Kraków 33:29,

Górnik Sosnowiec - Czuwaj POSiR Przemyśl 28:27,

Orzeł Przeworsk - Stal II Mielec 32:28,

Stalprodukt BKS Bochnia - Viret CMC Zawiercie 34:25.

W meczu zaległym: Viret Zawiercie - Grunwald Ruda Śląska 33:32.