Czwarta porażka nyskich siatkarzy

AZS PWSZ Nysa przegrał czwarty mecz z rzędu. Tym razem zdecydowanie uległ na wyjeździe BBTS-owi Bielsko Biała 0:3.

Lider I ligi postawił wysokie wymagania akademikom, wygrywając w setach do 22, 14 i ponownie do 22. W pierwszym i trzecim secie nasza drużyna jeszcze starała się dorównać kroku faworytom, jednak doświadczenie i - niestety - czasami sędziowie byli po stronie gospodarzy. Druga odsłona to zdecydowana dominacja bielszczan. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili, prowadząc 8:3, a potem systematycznie powiększali przewagę. W pewnych momentach partii prowadzili nawet 11:4, 17:6. Wtedy też żółtą kartkę otrzymał Żuk, za protesty wobec sędziego, który po raz kolejny nie zauważył czterech odbić po stronie rywali! Cały set zakończył się deklasacją nysan 14:25.

BBTS Bielsko Biała - AZS PWSZ Nysa 3:0 (22, 14, 22). AZS Nysa: Nieboj, Parkitny, Kowalczyk, Szabelski, Żuk, Migdalski, Ratajczak (libero) oraz Bułkowski, Podgórski, Kocoń.