Zła passa przełamana

W meczu 9. kolejki I ligi koszykarze Stali Stalowa Wola nie mieli problemów z pokonaniem beniaminka z Dąbrowy Górniczej.

Stalowowolanie, którzy przegrali sześć ostatnich spotkań, do pojedynku z MKS-em przystąpili pod wodzą nowego trenera Bogdana Pamuły, który zastąpił na tym stanowisku Leszka Kaczmarskiego. W zespole Stali zabrakło też Adriana Czerwonki, który rozwiązał kontrakt i przeszedł do ŁKS-u Łódź, oraz kontuzjowanych Macieja Klimy i Pawła Pydycha. Zadebiutowali natomiast pozyskany z Atlasa Stali Ostrów Tomasz Andrzejewski oraz Marek Piechowicz.

Początkowo wydawało się, że te zmiany nie przyniosą niczego dobrego. Po pierwszej kwarcie Stal przegrywała bowiem 12:24. Jednak już w drugiej odsłonie gospodarze nie tylko odrobili straty, ale wyszli na prowadzenie. Drugą odsłonę wygrali 20:4 i po pierwszej połowie prowadzili 32:28.

Po przerwie na parkiecie istniała już tylko jedna drużyna. Stal w drugich 20 minutach zdobyła 42 punkty, tracąc tylko 18, i ostatecznie wysoko pokonała beniaminka z Dąbrowy Górniczej.

W zespole gości dobrze zaprezentował się tylko były gracz Stali Marcin Malcherczyk, który uzyskał 20 punktów. W Stali najskuteczniejszy był Rafał Partyka - 18 punktów. Z dwójki nowych nabytków lepiej zaprezentował się Piechowicz, który zdobył 13 punktów. Andrzejewski dodał dziewięć "oczek".

Wyniki 9. kolejki:

Stal Stalowa Wola - MKS Dąbrowa Górnicza 74:46. Kwarty: 12:24, 20:4, 19:10, 23:8. Stal: Partyka 18 (3), Piechowicz 13, Wołoszyn 13 (3), Sobiło 10, Andrzejewski 9, Lisewski 4, Szewczyk 3 (1), Szczepaniak 2, Ucinek 2, Jurga 0. MKS: Malcherczyk 20 (4), Deja 8, Basiński 6, Zieliński 4, Milewski 4, Szczypka 2, Koczwara 1, Bogdanowicz 1, Lewicki 0, Adamczyk 0, Koziński 0, Zawierucha 0.

Asseco Prokom II Sopot - Polonia 2011 Warszawa 93:92. Mecze: AZS PWSZ OSRiR Kalisz - Siarka Tarnobrzeg, Żubry Białystok - Big Star Tychy, Znicz Basket Pruszków - Sokół Łańcut, AZS AWF Katowice - Intermarche Zastal Zielona Góra, MOSiR Krosno - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź i Resovia Rzeszów - Sudety Jelenia Góra zakończyły się po zamknięciu tego wydania "Gazety".