Remisy rzeszowian na koniec pierwszej rundy

W ostatniej, piętnastej kolejce rundy jesiennej w piłkarskiej trzeciej lidze obie rzeszowskie drużyny zremisowały w swoich meczach. Wygrali natomiast piłkarze Izolatora Boguchwała, którzy w Biłgoraju ograli Ładę 2:0.

Piłkarze rzeszowskiej Stali Kwarcsystem mieli najtrudniejsze zadanie, bowiem przyszło im rywalizować z niewiele niżej plasującą się Wisłoką w Dębicy. Początek meczu był jednak dobry dla przyjezdnych, którzy już w 7. minucie - po golu Ireneusza Grybosia - objęli prowadzenie.

Wyrównanie padło w drugiej połowie, gdy Dariusz Kantor strzałem z 25 metrów pokonał Grzegorza Nalepę. Później dobre okazje mieli zarówno jedni, jak i drudzy, ale więcej goli w tym meczu nie padło i zespoły podzieliły się punktami.

Wisłoka Dębica1 (0)
Stal Kwarcsystem Rzeszów1 (1)
Bramki: D. Kantor (55.) - Gryboś (7.).

Wisłoka Dębica: Zarychta, Pokrywka Ż, Król (46. Wolański), Jędrusiak, Konrad, Bielatowicz, M. Kantor, Kalita, S. Kantor Ż (80. Koczot Ż), Zołotar (70. Królikowski), D. Kantor.

Stal Kwarcsystem: Nalepa, Hus, Duda Ż, Solecki, Ukonu Mba Ż, Majda, Reiman, Cieślik (55. Kocur), M. Jędryas (55. Kloc), Udoudo, Gryboś.

Dwa punkty na własnym boisku straciła liderująca tabeli Resovia, remisując bezbramkowo ze Stalą Kraśnik. Rzeszowianie nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza przyjezdnych, choć sytuacji ku temu mieli co niemiara.

Szczęście jednak było przy przyjezdnych, których albo ratowały słupek czy poprzeczka, albo świetnie dysponowany tego dnia Beszczyński.

Inna rzecz, że gdyby kilku rzeszowskich zawodników miało lepiej ustawione celowniki, trzy punkty na pewno zostałyby w Rzeszowie.

Resovia0
Stal Kraśnik0
Resovia: Król - Kozubek, Kusiak, M. Baran, Szkolnik - Piątkowski Ż (79. Grabowski), Walaszczyk, Fryc, Pałkus Ż - Wiktor (48. Korab), Danielak (60. Oślizło).

Stal: Beszczyński - Binkiewicz, Wojtysiak, Ławryszyn, Piasecki - Gołębiowski (46. Beszczyński), Gutek, Iracki (75. Ręba), Słoniewski - Dydo (89. Pacek), Jacenkiw Ż (78. Jasik).

Najlepiej rundę jesienną zakończyli piłkarze Izolatora Boguchwała, dla których jednak nie była to dobra jesień. Mimo że boguchwalanie zajmują miejsce w dole tabeli, to dzięki zwycięstwu w Biłgoraju z Ładą 2:0 humory graczom Izolatora z pewnością się poprawiły. Bramki dające trzy punkty przyjezdnym zdobyli Sebastian Brocki i Tomasz Płonka.

Łada Biłgoraj0
Izolator Boguchwała2 (1)
Bramki: Brocki (13.), Płonka (65.).

Izolator: Kwaśny - Kopiec, Woźniak Ż, Sierżęga Ż, Kowal, Domin, Cupryś Ż (87. Skiba), Kuter, Brocki, Płonka (88. Porada), Karwat Ż (80. Kawa).

Łada: Fokin - Skrzypek, Kasiak, Sawczuk, Komosa, Fulara, Bubiłek, Pavliv (75. Blicharz), Myszka (66. Dycha), Tymczyszyn, Sawczuk.

Pozostałe wyniki 15. kolejki:

Stal Mielec - Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:0, Górnik II Łęczna - Karpaty Krosno 1:1, Avia Świdnik - Orlęta Radzyń Podlaski 2:0, Orzeł Przeworsk - Spartakus Szarowola 1:5, Unia Nowa Sarzyna - Orlęta Łuków 3:0.