Tenis stołowy. Miały być punkty. I są

Częstochowskie tenisistki stołowe jechały na mecz z ostatnim w tabeli LUKS-em Stawiguda po pewne punkty. Nie zawiodły.

Jedyny punkt w tym pojedynku tenisistki LUKS-u zdobyły w pierwszej partii. Chinka Dong Rui Fang pokonała Agatę Pastor 3:0. - Pierwszy set był wyrównany - mówi Pastor. - W następnych ta leworęczna, grająca stylem piórkowym zawodniczka zagrała wręcz koncertowo. Praktycznie nie myliła się. Sety, owszem, były wyrównane, jednak nie byłam w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Punkty dla częstochowianek zdobywały w tym meczu Wang Qian oraz Weronika Walna. Pierwsza z nich pokonała Paulinę Narkiewicz i Dong Rui Fang, Walna ograła Dominikę Dąbrowską. - Szczególnie emocjonujący był pojedynek dwóch Chinek - dodaje Pastor. - "Wandzia" [tak mówią o Wang Qian jej koleżanki z drużyny - przyp. red.] dopiero po pięciosetowym, stojącym na naprawdę wysokim poziomie pojedynku pokonała swoją rywalkę.

LUKS Stawiguda - KU AZS AJD Częstochowa 1:3

Partia po partii: Dong Rui Fang - Agata Pastor 3:0 (11:9, 11:5, 11:2); Paulina Narkiewicz - Wang Qian 0:3 (7:11, 1:11, 5:11); Dominika Dąbrowska - Weronika Walna 0:3 (3:11, 3:11, 1:11); Dong Rui Fang - Wang Qian 2:3 (11:5, 4:11, 3:11, 11:8, 6:11).

Pozostałe wyniki: PKS Rafaello Kazimierza Wielka - SKTS Sochaczew 0:3, Gorzovia Gorzów Wielkopolski - Bronowianka Kraków 3:1, MKSTS Polkowice - Start Nadarzyn 1:3.