Energa wygrała w brzegu. Świetne akcje Chaney

Po kolejnym świetnym meczu Quianny Chaney, nowej Amerykanki w drużynie, zawodniczki Energi bardzo łatwo pokonały na wyjeździe Odrę Brzeg.
Chaney, 22-letnia rzucająca, w debiucie przeciwko Dudzie Leszno zdobyła 13 punktów w ciągu zaledwie 17 minut. W sobotę była jeszcze skuteczniejsza. Zagrała 22 minuty i wystarczyło jej to do 20 pkt.

Torunianki już pierwszą kwartę meczu w Brzegu wygrały wysoko - 20:9. Później rywalki toczyły bardziej wyrównaną walkę, ale nie wystarczyło to do odrobienia nawet części strat.

Wśród torunianek świetna była bardzo szybka Chaney, a pod koszami nie zawodziła Patrycja Gulak. Środkowa Energi nie tylko bardzo dobrze grała w defensywie (8 zbiórek, 3 przechwyty), ale zaskakiwała przeciwniczki celnymi rzutami z dystansu. Zdecydowała się na takie akcje trzy razy - dwukrotnie trafiła.

Właśnie przewaga pod koszami była kluczowa dla zwycięstwa Energi. Drużyna Elmedina Omanicia dzięki wysokim Gulak oraz Jacqueline Moore (12 pkt., 9 zb., 3 bloki) rzadko pozwalała rywalkom na akcje blisko obręczy. A z dystansu gospodynie myliły się raz za razem - w całym meczu oddały 13 takich rzutów, ale trafiły tylko dwukrotnie. - Najważniejsze, że zwyciężyliśmy. Zagraliśmy dobrze w obronie. To spowodowało, że rywalki zdobyły tylko 58 punktów - stwierdził po meczu Omanić.

Torunianki po 10 spotkaniach ekstraklasy są na piątym miejscu w tabeli. Do lidera rozgrywek, gorzowskiego AZS, tracą cztery punkty. W niedzielę Energa będzie grała na swoim parkiecie. Drużyna Omanicia podejmie o godz. 18.30 zespół INEI AZS Poznań.

Wynik meczu

Odra - Energa 58:77

Kwarty: 9:20, 22:23, 13:12, 14:22

Energa: Gulak 15 (2), Tłumak 14 (2), J. Moore 12, Jasnowska 6 (2), S. Moore 2 oraz Chaney 20 (3), Żyłczyńska 4, Cheńczyńska 2, Gala 2, Wilk 0, Waligórska 0, Grabowska 0

Pozostałe wyniki: Finepharm Jelenia Góra - Wisła/CanPack Kraków 50:57, Duda Leszno - MUKS Poznań 78:71, Utex Rybnik - ŁKS Łódź 76:73, INEA AZS Poznań - AZS Gorzów Wlkp. 63:70.