Bydgoska Delecta z punktem w Gdańsku

Aż pięć setów trwał mecz w Gdańsku. W tie-breaku lepszy był Trefl.
Otwarcie meczu było świetne dla bydgoskiej drużyny. Przyjmujący Trefla Bojan Janić i Wojciech Serafin oraz serbski libero gdańszczan Marko Samardzić nie umieli poradzić sobie z trudnymi zagrywkami Krzysztofa Janczaka i Grzegorza Kokocińskiego. Delecta przegrywała jeszcze minimalnie na pierwszej przerwie technicznej (7:8), ale potem całkowicie zdominowała grę. Doskonale zagrywał w końcówce Janczak (23:13). Drugi set był lustrzanym odbiciem pierwszego - wszystko wyglądało w nim na odwrót i skończył się wysokim zwycięstwem Trefla.

W trzeciej partii Delecta wygrywała już 15:9. Niestety rywale szybko odrobili straty, dzięki serii bardzo trudnych zagrywek atakującego Trefla, Wojciecha Winnika. Końcówka tego seta była szalenie wyrównana. Bydgoszczanie mieli piłkę setową, prowadząc 24:23, ale trzy kolejne punkty zdobyli gospodarze - ostatni, kiedy sędziowie odgwizdali błąd Piotrowi Lipińskiemu. Podobnie wyglądało rozstrzygnięcie partii czwartej, w której ostatni punkt zdobył Martin Sopko oraz w tie-breaku, który zaczął się od żółtej kartki dla Jakuba Bednaruka i punkcie za darmo dla Delekty. Przy stanie 13:14 nie udało się zablokować ataku Łukasza Kadziewicza, który zdobył zwycięski punkt.

Wczoraj po raz pierwszy w zespole pojawił się środkowy Marcin Nowak. Delecta szuka jeszcze przyjmującego. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jednym z kandydatów jest siatkarz Jadaru Radom, Konrad Małecki

Trefl - Delecta 3:2

Sety: 15:25, 25:16, 26:24, 22:25, 15:13

Trefl: Bednaruk, Kadziewicz, Serafin, Winnik, Szulik, Janić, Samardzić (libero) oraz Kruk, Suski, Skoryj, Stancelewski

Delecta: Lipiński, Kokociński, Pieczonka, Janczak, Cerven, Sopko, Dębiec (libero) oraz Kaczmarek, Krzywiecki, Nowak

Pozostałe wyniki: Kędzierzyn - Jadar Radom 3:1, AZS Politechnika Warszawa - Resovia 0:3, dziś i jutro mecze Skra - Jastrzębski Węgiel, AZS Częstochowa - AZS Olsztyn