Gwiazda Panathinaikosu dobrze zna siatkarki BKS-u

- Jako zawodniczka RC Cannes grałam z Muszynianką i Winiarami, a wcześniej właśnie z BKS-em. Dobrze pamiętam niektóre zawodniczki - Annę Barańską, Helenę Horkę. Wiem, że one teraz grają właśnie w BKS-ie - mówi Olga Tocko, gwiazda Panathinaikosu
W dwumeczu z Polkami chcemy uzyskać awans. Taki mamy cel. Pewnie BKS ma podobny. To moje kolejne spotkanie z polską siatkówką. Dobrze wspominam wasz kraj. Jako zawodniczka RC Cannes grałam z Muszynianką i Winiarami, a wcześniej właśnie z BKS-em. Dobrze pamiętam niektóre zawodniczki - Annę Barańską, Helenę Horkę. Wiem, że one teraz grają właśnie w BKS-ie.

Panathinaikos ma w tym sezonie silny skład. Naszym atutem jest doświadczenie. Trenerem ekipy jest były szkoleniowiec reprezentacji. W składzie są trzy zawodniczki z zagranicy, poza mną Sanja Tomasević, reprezentantka Serbii i Jelena Lozancić, Francuzka chorwackiego pochodzenia. Z Jeleną gram od dawna, wspólnie występowałyśmy w RC Cannes i Villebon. W lidze greckiej idzie nam bezproblemowo, rozegrałyśmy dwa mecze i oba kończyły się naszymi wygranymi. To nie jest jednak najmocniejsza liga, naszym głównym rywalem w walce o złoto będzie Olympiakos.

Moje największe osiągnięcie? Zdecydowanie gra w Final Four Ligi Mistrzyń w barwach RC Cannes. To był znakomity okres. W tamtym finale zajęliśmy drugie miejsce, w meczu o złoto przegrałyśmy po tie-breaku z Włoszkami z Perugii. Przed kilku laty miałam oferty z polskiej ekstraklasy, wtedy wybrałam RC Cannes. Nie wykluczam jednak, że zagram w polskiej lidze. W Panathinaikosie podpisałam roczny kontrakt, potem wszystko jest możliwe.

Olga Tocko ma 26 lat, 190 centymetrów wzrostu. Łotyszka gra na pozycji atakującej. Występowała m.in. w RC Cannes, Volero Zurych i RCF Villebon. Ze swoimi zespołami zdobyła 3 mistrzostwa Francji, 5 Pucharów Francji, mistrzostwo i Puchar Szwajcarii, wygrywała w Pucharze Top Teams oraz była druga w Lidze Mistrzyń.