Hamilton szczęśliwy, Glock tłumaczy się, dlaczego dał się wyprzedzić

Lewis Hamilton został mistrzem Formuły 1. W Grand Prix Brazylii zajął piąte miejsce wyprzedzając na ostatnim zakręcie Timo Glocka. Dzięki temu zdołał wyprzedzić w klasyfikacji generalnej Felipe Massę jednym punktem.
Hamilton zdobył tytuł na ostatnim okrążeniu, Kubica spadł z podium »

Lewis Hamilton, McLaren

- Nie znajduję słów, nie potrafię wyrazić tego, co czuję. Zanim zaczęło padać w końcówce, byłem w dość komfortowej sytuacji. Opony były trochę zdarte, więc miałem problem z utrzymaniem prędkości, ale mogłem spokojnie jechać przed rywalami. Ale jak wyprzedził mnie Vettel i usłyszałem, że muszę go wyprzedzić, nie mogłem uwierzyć. Udało mi się wyprzedzić, ale Glocka. O nim usłyszałem na ostatnim okrążeniu, więc starałem się gonić Vettela - on był chyba ode mnie szybszy. To był jeden z najtrudniejszych wyścigów w moim życiu, jeśli nie najtrudniejszy. Mijając linię mety nie wiedziałem, że jestem mistrzem - krzyczałem: mam to, mam?! Jak się dowiedziałem, że tak, byłem już na pierwszym zakręcie. Wpadłem w ekstazę. Spełniło się moje marzenie.

Felipe Massa, Ferrari

- Wiem jak się wygrywa, ale wiem też jak przegrywać. Wyciągnę wnioski z dzisiejszego dnia, ale teraz podchodzę do tego bardzo emocjonalnie. Sami widzieliście, że nasz wyścig był perfekcyjny. Byliśmy fantastyczni nawet pomimo tak trudnej pogody. Jestem z tego dumny. Kiedy zobaczyliśmy jak Lewis wyprzedza Glocka, uderzyły w nas najróżniejsze emocje, ale takie są wyścigi. Muszę pogratulować Lewisowi, bo miał świetny sezon, zdobył więcej punktów niż ja i zasłużył na tytuł.

Timo Glock, Toyota

- W końcówce jechałem na oponach na suchą nawierzchnię, a padało naprawdę solidnie i moja jazda wyglądała niemal na niemożliwą. Walczyłem najmocniej, jak mogłem, ale jedyne, co mogłem zrobić, to utrzymać bolid na torze. Udało się, ale na ostatnich metrach straciłem dwie pozycje.

Kubica: Którego punktu zabrakło? To chyba jasne »

Fachowcy wybrali: Kubica kierowcą roku »