Nowego prezesa poznamy w grudniu

Drużyna Stali Rzeszów została zgłoszona do przyszłorocznych rozgrywek I ligi, a wybory nowego prezesa sekcji zostały przełożone na 5 grudnia - to najważniejsze informacje nadzwyczajnego walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego członków sekcji żużlowej rzeszowskiego klubu.


Na zebraniu, które odbyło się w ostatni czwartek, zarząd sekcji przyjął rezygnację prezes Marty Półtorak oraz wiceprezesa Jana Malaka. Podsumowano też czteroletnią działalność w aspekcie sportowym, finansowym i organizacyjnym.

Nie doszło do planowanego wyboru nowego zarządu - na wniosek jednego z członków sekcji jednogłośnie postanowiono przełożyć wybór do 5 grudnia. - Decyzja ta została podyktowana ewentualnym wprowadzeniem do przyszłego zarządu sekcji przedstawicieli nowych firm sponsorujących - informują działacze sekcji. Do czasu wyboru nowego zarządu sekcji jego obowiązki - zgodnie ze statutem klubu - pełnić będzie zarząd Stali.

Działacze podjęli też decyzję o zgłoszeniu drużyny do przyszłorocznych rozgrywek w I lidze. Drużyna została zgłoszona pod nazwą Stal Rzeszów, jednak decyzja o nazwie, pod jaką rozpocznie sezon 2009, będzie efektem rozmów z potencjalnymi sponsorami.

Do wtorku działacze mają z kolei czas na złożenie w Polskim Związku Motorowym dokumentów potrzebnych do uzyskania licencji pozwalającej na starty w I lidze. - Nie powinno być z tym problemu, bo sekcja jest stabilna finansowo - mówią w klubie.