Sport.pl

Mistrz MotoGP będzie testować bolid Ferrari

- Jesteśmy szczęśliwi, że możemy kolejny raz dać Valentino szansę przetestowania naszego bolidu Formuły 1 - powiedział rzecznik prasowy włoskiego zespołu na torze Interlagos w Brazylii
Valentino Rossi zapewnił sobie tytuł mistrza świata w tym sezonie w motocyklowych wyścigach MotoGP. Udało mu się wywalczyć szósty tytuł mistrza świata. Tym razem dokonał tego na motorze Yamahy.

- Valentino jest naszym przyjacielem, a my jego i jest to miły sposób w jaki może on uczcić swój mistrzowski tytuł oraz wspaniałą karierę - mówi rzecznik Ferrari. Testy będą przeprowadzone pod koniec roku na torze Monza.

Ostatni raz Rossi jeździł bolidem Ferrari w 2006 roku. Całkiem serio mówiło się wówczas, że Włoch mógłby zmienić motor na bolid Formuł 1. Ostatecznie motocyklista nie zdecydował się na taki krok, choć jego wyniki były rewelacyjne. W tym roku powiedział, że miał mieszane uczucia po podjęciu decyzji.

- Żal to nie jest właściwe słowo, ale jest mi trochę przykro, bo jestem szalenie ciekawy jakbym się spisywał - mówił Rossi jeszcze w maju.