Sport.pl

Znowu rasistowskie ataki na Hamiltona w Hiszpanii

Na jednej z hiszpańskich stron internetowych tuż przed ostatnim wyścigiem sezonu na torze Interlagos w Brazylii znowu pojawiły się rasistowskie ataki na jednego z pretendentów do tytułu mistrzowskiego, Brytyjczyka Lewisa Hamiltona.
Grand Prix Brazylii: Kubica będzie walczył w deszczu?  »

Strona internetowa Pincha oferuje swoim użytkownikom zabawę, polegającą na podłożeniu gwoździa pod koła należącego do kierowcy McLarena bolidu i przebicia mu opony. Wszystko po to, aby po tytuł mistrzowski sięgnął Felipe Massa, a nie Hamilton. Nawołuje się także Brytyjczyka, aby odpuścił wyścig i dał szansę wygrać rywalowi. Władze FIA i kierownictwo McLarena potępiło zachowanie wrogo nastawionych do Hamiltona internautów. - Nasze stanowisko jest w tej kwestii niezwykle jasne. Wszelkie przejawy dyskryminacji i niesprawiedliwości nie mają miejsca w świecie sportu. Wszyscy przedstawiciele naszej dyscypliny powinni przyłączyć się do nas i potępić pełne nienawiści komentarze - głosi oświadczenie przedstawicieli FIA.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza tego typu sytuacja, jaka spotyka Hamiltona ze strony hiszpańskich fanów Formuły 1. W lutym, w trakcie testowania bolidów na torze w Barcelonie, kibice zgromadzeni na trybunach skandowali obraźliwe dla kierowcy McLarena hasła. mieli przy sobie również specjalnie przygotowane na tę okazję transparenty. Mówiło się nawet, że przez niedopuszczalne zachowanie hiszpańskich widzów, Barcelona może stracić organizację Grand Prix w 2009 roku.

Hiszpania może stracić wyścigi przez rasizm »

Więcej o: