Lato w TVN24: Możemy zrobić Euro z Niemcami

- Jeśli Ukraina ma kłopoty, Euro 2012 możemy zorganizować z Niemcami - powiedział Grzegorz Lato w programie Moniki Olejnik ?Kropka nad i?. - Nie podniecaj się Grzesiu, jesteś już prezesem PZPN. Teraz twoją wypowiedź będą cytować wszystkie agencje na świecie - przywołał Latę do porządku Zbigniew Boniek, który także był gościem programu. Już godzinę po programie wypowiedź nowego prezesa nadała agencja Reutersa
Euro 2012 na Ukrainie: Przez kryzys wszystko stanęło »

Boniek: Wypowiedź Lato o Niemczech to "faux-pas" | wideo
Nowy prezes związku natychmiast złagodził swoje stanowisko. - Oczywiście mamy nadzieję, że Ukraina zdąży z przygotowaniami - powiedział. Zbigniew Boniek wypowiedź Laty nazwał "strasznym błędem politycznym". - Grzegorz już dopasowuje sobie partnera z innego kraju. Grzesiu, jesteś prezesem PZPN i nie powinieneś mówić takich rzeczy, bo wszystkie agencje będą cytować tę wypowiedź - ostrzegł Boniek. Więcej pobłażliwości dla nowego prezesa miał rzecznik PZPN Zbigniew Koźmiński. - Ta wypowiedź to efekt euforii po wygranych wyborach. A pani Olejnik jest taką wydobywczą dziennikarką - komentował.

Temat problemów Ukrainy z Euro 2012 powrócił po wypowiedzi wicedyrektora ukraińskiej Narodowej Agencji ds. organizacji turnieju, Jewhena Wilinskiego dla PAP. - - Światowy kryzys finansowy i brak rozwiązań prawnych doprowadził do wstrzymania przygotowań większości obiektów, które mają przyjąć gości Euro 2012 na Ukrainie - powiedział Wilinski. Prace modernizacyjne i budowlane stanęły zarówno w czterech miastach-gospodarzach turnieju, jak i w miastach rezerwowych.

Marcin Herra, szef PL2012, spółki zajmującej się przygotowaniami w Polsce, tonował. - Nie mamy żadnych oficjalnych informacji o zawieszeniu prac na Ukrainie. To nie jest stanowisko ukraińskich władz - powiedział na antenie TVN24.

Kto do zarządu

Wiceprezesi PZPN. Zgłoszeni przez Grzegorza Latę: Rudolf Bugdoł (ds. organizacyjno-finansowych), Antoni Piechniczek (ds. sportowych), Adam Olkowicz (ds. zagranicznych). Zgłoszony przez Ekstraklasę i I ligę: Janusz Matusiak (ds. futbolu zawodowego). Zgłoszony przez 11 związków wojewódzkich: Jan Bednarek (ds. piłkarstwa amatorskiego). Do późnych godzin nocnych trwały wybory pozostałych członków 18-osobowego zarządu.

Grzegorz Lato nowym prezesem PZPN »

Więcej o: