Sport.pl

Felipe Massa: Potrafię przewidzieć pogodę w Brazylii

Pierwsze prognozy zapowiadają deszcz podczas ostatniego w tym sezonie wyścigu Formuły 1. Felipe Massa nie obawia się jednak, że aura przeszkodzi mu w walce o tytuł. - Zobaczymy, jak będzie. Pochodzę z tych stron i potrafię przewidzieć zmiany pogodowe - mówi w rozmowie z ?La Gazzetta dello Sport?.
GP Brazylii: Kubica będzie walczył w deszczu? »

- Bądźcie spokojni. W Interlagos moje Ferrari będzie zdecydowanie szybsze, niż w Szanghaju - zapewnia Felipe Massa. - To auto, którym od dawna jeżdżę w wyścigach europejskich. Podoba mi się. Brazylijczyk chce zakończyć sezon zwycięstwem. - To z pewnością decydujące zawody, ale moje nastawienie się nie zmienia. Nie żyję pod presją, nie stresują mnie oczekiwania kibiców. Przeciwnie - one mnie jeszcze bardziej stymulują - zapewnia Massa.

Presja kibiców nie przeszkadza Massie, a pojedynek z Hamiltonem? - Rywalizacja z Hamiltonem jest dla mnie ważna, ale nie spędza mi snu z powiek - twierdzi Brazylijczyk. - Oczywiście, jest we mnie trochę niepokoju, ale myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani. Lewis był bohaterem kilku wspaniałych wyścigów, zresztą tak, jak ja - dodaje skromnie Brazylijczyk. - Jest jednym z najlepszym kierowców na torze, nawet jeśli czasami przesadza.

Ale jakie szanse daje sobie tak naprawdę Massa, mając na starcie 7 punktów straty? Felipe tylko się uśmiecha. - O, nie... Lewis ma przewagę w klasyfikacji, nie możemy udawać, że jest inaczej. Skoro w wyścigach zostaje do zdobycia 10 punktów, muszę z nich odrobić 7. Jednak w sporcie może zdarzyć się wszystko. Nie ma sensu oglądać się wstecz, żałować punktów zgubionych po drodze. Trzeba myśleć pozytywnie.

Kubica wjeżdża już w przyszły sezon »

Massa przewiduje pogodę

Massa jest bardzo zadowolony ze współpracy z Raikkonenem. W Grand Prix Chin Fin przepuścił kolegę z zespołu przedłużając jego szanse na mistrzostwo. Massa ma nadzieję, że na torze Interlagos Raikkonen znów mu pomoże. Kimi natomiast spogląda już w przyszłość. - W tym roku nie wygrałem tytułu, ale gwarantuję, że w następnym znowu będę się o niego starał - obiecuje.

Niestety jest duże prawdopodobieństwo, że w weekend będzie padać. Felipe rozkłada ręce w geście bezradności. - Zobaczymy, jak będzie. Pochodzę z tych stron i potrafię przewidzieć zmiany pogodowe.

Wojna na torze: Wygra Massa, czy Hamilton? »

Hamilton rozczarowany powitaniem w Brazylii

Lewis Hamilton, który we wtorek przyjechał do Brazylii spodziewał się gorącego powitania, tymczasem na lotnisku nie było tłumów. - Myślałem, że jestem bardziej popularny - żartuje Brytyjczyk. Hamilton podkreśla, że w ciągu ostatniego roku bardzo się zmienił i dojrzał. - W zeszłym roku naprawdę wszystko schrzaniłem. Jednak to dlatego, że byłem naprawdę bardzo zestresowany - wspomina. - Oczekiwania całego narodu, całego świata. Czułem na sobie duży ciężar i dlatego popełniłem błędy, przez które zostaliśmy w tyle. - Jednak to wszystko więcej się nie powtórzy - zapewnia.

Kubica w drodze po medal, ale czy Raikkonen na to pozwoli? »

Mika Hakkinen: Massa bardziej doświadczony...

- Hamilton da z siebie wszystko i nie będzie dawał za wygraną - mówi były mistrz F1 Mika Hakkinen. Jednak Fin daje też szanse Massie. - Hamilton dokonał niesłychanych rzeczy zaledwie w dwa lata. W dodatku ma 7 punktów więcej, co może się okazać decydujące. Powinien wyciągnąć wnioski z zeszłego roku. Jednak Massa jest bardziej doświadczony. Był naprawdę mocny w ostatnich sześciu wyścigach, w których udowodnił swój talent - uważa Hakkinen.

"La Gazzetta dello Sport" po polsku - zobacz jedyny taki serwis »

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved.

Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.