Nagrody dla Blachowni i Lublińca

Organizatorzy biegów w Blachowni oraz w Lublińcu dostali wyróżnienie za bardzo dobre przygotowanie imprez.
Grand Prix w Blachowni w biegach przełajowych znane jest w środowisku biegaczy w całej Polsce. Głównym organizatorem imprezy jest zapalony biegacz Jacek Chudy, który bardzo dobrze rozpropagował imprezę w regionie oraz w całej Polsce. W ostatnich zawodach w sierpniu udział wzięło prawie 300 biegaczy.

- W Poznaniu odbyły się wybory tzw. Złotych Biegów i Filipidesów 2008 roku - mówi Chudy. - Z 390 biegów, które odbyły się na terenie kraju od października 2007 roku do października 2008 roku, wybrano 20 najlepszych imprez. W stawce 20 wyróżnień znalazło się również Grand Prix Blachowni. Jury uznało, że nasze zawody są w czołówce najlepiej zorganizowanych imprez biegowych. Radość jest tym większa, że patronem biegów była "Gazeta Wyborcza". To, co wspieracie, odniosło sukces.

W kategorii "Filipidesów" burmistrz Blachowni Zdzisław Nowak został uhonorowany nagrodą mecenasa biegów. Nagrodę w kategorii Cykl Imprez otrzymali również organizatorzy z Lublińca za Lubliniecki Wielki Szlem: Bieg Katorżnika, Bieg o Nóż Komandosa i Maraton Komandosa.

Wręczenie nagród odbędzie się 23 listopada.