Pierwsze 5 minut Gortata w nowym sezonie

Marcin Gortat zagrał prawie sześć minut w pierwszym meczu nowego sezonu. Orlando Magic przegrało jednak u siebie z Atlanta Hawks 86:99.
Polak pojawił się na parkiecie pod koniec drugiej kwarty i tak jak w poprzednim sezonie zmienił Dwighta Howarda. Zagrał przez 5 minut i 47 sekund. W tym czasie zdołał trzy razy zablokować przeciwników, miał dwie zbiórki (w ofensywie i defensywie), ale zaliczył też trzy faule. Zaraz po ostatnim przewinieniu zszedł na ławkę rezerwowych, a jego miejsce zajął ponownie Howard. Polski koszykarz nie zdobył podczas swojego występu punktów. Próbował nawet rzutu hakiem, ale piłka nie chciała wpaść do kosza.

Goście z Atlanty prowadzili praktycznie przez całe spotkanie, zachowując kilkupunktową przewagę. Drużyna StanaVan Gundy'ego tylko raz objęła prowadzenie. Na samym początku przy stanie... 4:2.

Koszykarzom Orlando najtrudniej było zatrzymać Joe Johnsona, który rzucił 25 punktów. Był to najlepszy wynik w zespole Hawks. Wśród gospodarzy najskuteczniejszym zawodnikiem był Dwight Howard - 22 punkty i 15 zbiórek. Dwa punkty mniej zdobył Mickael Pietrus. Jednym z głównych priorytetów Orlando na ten sezon była poprawa gry na własnym boisku. W pierwszym meczu "Magicy" zaliczyli wpadkę. To pierwsza porażka Orlando w pierwszym meczu od 9 sezonów.