Leo Messi: Maradona? Moimi idolami byli Aimar i Angel

- Maradonę widziałem tylko raz, kiedy miałem pięć lat. Ojciec wziął mnie na boisko Newell's Old Boys, był kibicem. Nic nie pamiętam - opowiada Leo Messi w wywiadzie dla ?La Gazzetty dello Sport?. Dla piłkarza Barcelony idolami byli zupełnie inni zawodnicy, m.in... Kolumbijczyk Juan Pablo Angel.
Cristiano Ronaldo: Jestem spokojny. Złota Piłka trafi do mnie »

W Hiszpanii wielu mówi, że Messi to zbyt wielki indywidualista.

Jestem taki od dziecka i nie mam zamiaru się zmieniać. Jestem indywidualistą, który jednak pracuje dla drużyny. Rijkaard i Guardiola zrozumieli to.

Guardiola jest inny niż Rijkaard?

Bardzo lubi przebywać z drużyną, rozmawiać z nami. Wydaje się, że jest jednym z piłkarzy.

Jaka jest pana prawdziwa rola na boisku?

Przyzwyczaiłem się, żeby grać z prawej strony. Lubię też rolę środkowego napastnika, który ma swobodę w poruszaniu się, tak właśnie często ustawia mnie Guardiola.

Kim byli pana idole?

Przede wszystkim Pablo Aimar, który grał w River, później Andres D'Alessandro i Kolumbijczyk Juan Pablo Angel.

Maradona nie?

Widziałem go tylko raz, kiedy miałem pięć lat. Ojciec wziął mnie na boisko Newell's Old Boys, był kibicem. Nic nie pamiętam.

Czy może pan zdobyć Złotą Piłkę?

Nie wiem, ile bym dał, żeby być pierwszym Argentyńczykiem, który zdobył te nagrodę (po trofeum sięgali już urodzeni w Argentynie Alfredo Di Stefano i Omar Sivori, ale nagrody otrzymali jako reprezentanci odpowiednio Hiszpanii i Włoch - Sport.pl).

Pana wielki przyjaciel Ronaldinho nie znalazł się wśród trzydziestu kandydatów.

Bardzo go lubię, często rozmawiamy, wysyłamy smsy. Jest zadowolony z gry w Milanie, rozwija się. To jest fenomen, także jako osoba. Jeśli we Włoszech dobrze go poznacie, przyznacie mi racje.

Komu przyznałby pan Złota Piłkę i nagrodę Piłkarza Roku FIFA?

Sergio Aguero, ale zasługują na nie także Torres i Xavi. Cristiano Ronaldo, Kaka, Ibrahimović, Rooney, - wszyscy kandydaci są świetni. Brakuje Iniesty, nie rozumiem dlaczego.

Cristiano Ronaldo to faworyt?

Jest wielki. W ubiegłym roku wyprzedził mnie w wyścigu o Złotą Piłkę, a ja go w plebiscycie FIFA. To będzie prawdziwa walka.

Na liście nominowanych jest bardzo mało piłkarzy grających we Włoszech. Czy Ibrahimović ma szanse?

Zdobywa niewiarygodne bramki i poczynił ogromne odkąd do Interu przybył Mourinho. Widać, że jest w świetnej formie.

Sergio Aguero zwycięzca plebiscytu EFE »

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek » - reklama

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved. Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.