Diego Maradona będzie trenerem reprezentacji Argentyny

Diego Maradona został trenerem piłkarskiej reprezentacji Argentyny - poinformowały argentyńskie media. Sam Maradona jeszcze nie przesądza sprawy. - Jest jeszcze trochę spraw do omówienia - powiedział po spotkaniu z Julio Grondoną, prezesem Piłkarskiej Federacji Argentyny.
Diego Maradona: To dobry czas żebym trenował kadrę »

U boku Maradony jako dyrektor generalny reprezentacji miałby pracować Carlos Bilardo. Taką ofertę przedstawił Julio Grondona. - On zdecydował się na taki projekt - mówił Maradona Radiu De La Red. - Wyglądało to tak, jakby Julio nie wyobrażał sobie innego trenera na to miejsce - dodał. Rozmowy prezesa federacji z Maradoną mają być kontynuowane, ale wiele wskazuje na to, że Świetny niegdyś piłkarz przyjmie ofertę. - Trzeba rozpocząć pracę natychmiast po ogłoszeniu decyzji - mówi podekscytowany.

Wcześniej faworytem na objęcie reprezentacji Argentyny był Miguel Angel Russo, trener lidera argentyńskiej ekstraklasy San Lorenzo Buenos Aires. Innym kandydatem był Sergio Batista - szkoleniowiec młodzieżowej reprezentacji kraju, z którą zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie. Maradona był raczej wymieniany jako potencjalny asystent któregoś z tych trenerów.

Uznawany przez wielu za najwybitniejszego piłkarza w historii Maradona, nie ma prawie żadnego doświadczenia jako trener. W połowie lat 90. krótko trenował zespoły Mandiyu of Corrientes i Racing Avellada, ale nie odniósł żadnych sukcesów. Teraz przejmuje drużynę, która w el. do MŚ po 10 kolejkach zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 16 pkt. Argentynę wyprzedzają Brazylia (17 pkt.) i Paragwaj (23 pkt.).

Czy Maradona będzie dobrym selekcjonerem? Masz własne zdanie? Załóż sportowego bloga, bloguj na Blogsport.pl!»

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek » - reklama