Uciechowski wicemistrzem Polski

Opolski biegacz Piotr Uciechowski zajął drugie miejsce w 24. Supermaratonie ?Kalisia? i tym samym zdobył srebrny medal mistrzostw Polski weteranów.
Pokonanie morderczego dystansu 100 kilometrów zajęło opolaninowi 8 godzin, 14 minut i 24 sekundy. Dzięki temu zameldował się na mecie jako drugi i odebrał srebrny medal mistrzostw Polski weteranów. Wcześniej miał już na koncie złoty, srebrny i brązowy medal mistrzostw kraju na tym dystansie. Zwyciężył Marcin Sieja z Żagania (7:54,16), a na najniższym stopniu podium stanął Włodzimierz Waluś z Bielska-Białej (8:30,31).

Dla Uciechowskiego był to już 12. start w kaliskiej "setce" (na własną prośbę pobiegł z numerem 12.), a 17. start na dystansie 100 kilometrów w karierze. Jak dotychczas to jego najlepsze osiągnięcie w Kaliszu. Bieg ukończyło 84 zawodników.

W równolegle rozegranym biegu na dystansie 70 kilometrów szóstą pozycję zajął inny opolanin - Marcin Zieliński.