Sport.pl

Matczak trenerem hokeistów Polonii Bytom

Wojciech Matczak zastąpił Janusza Syposza na stanowisku trenera hokeistów Polonii Bytom. Umowa została podpisana do końca sezonu.
Pierwszy trening poprowadził wczoraj. Asystentem Matczaka został Janusz Syposz, który tak jak dotychczas zajęcia w klubie będzie łączył z pracą w kopalni Bobrek Centrum. Kierownictwo Polonii zapowiada wzmocnienia. - Zespół trzeba odbudować, bo jest w dużym dołku. Jednak głównym zadaniem trenera Matczaka jest utrzymanie drużyny w ekstralidze. By tak się stało, potrzebne są transfery. Liga ma przerwę, wykorzystamy ją na poszukiwania hokeistów za granicą, bo polski rynek jest ubogi. Mam nadzieję, że pomoże nam w tym trener Matczak, który zna dobrze rynek hokejowy - mówi Adam Fras, prezes Polonii.

Dla Matczaka, który jest wychowankiem GKS-u Tychy, praca w Bytomiu jest pierwszą poza Tychami. Przed dwoma miesiącami - po trzech latach pracy - zrezygnował z pracy w GKS-ie Tychy. Z tyskim klubem odniósł największe sukcesy szkoleniowe: zdobył jedyne w historii klubu mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski.