Drugi tytuł mistrzowski motocyklisty KTM-u Novi

Do zdobytego przed dwoma tygodniami tytułu w wyścigach cross county 16-letni zawodnik KTM-u Novi Rafał Bracik dołożył też wygraną w rajdach. Kielczanie z ogromną przewagą zostali również klubowymi mistrzami kraju.
Finałowe eliminacje - z numerami 13 i 14 - mistrzostw i Pucharu Polski odbywały się na 90-kilometrowej pętli w Opolu, Tarnowie Opolskim i Gogolinie. W rywalizacji najmłodszych (junior 50) kielczanie podobnie jak w cross country rozdzielali miejsca na podium między sobą. Wprawdzie ostatnie rundy wygrał Jakub Kucharski z SMK Krzeniów, ale w klasyfikacji końcowej pierwszy był Bracik, drugi Szymon Frankowski, a trzeci Konrad Widłak (miał pecha w pierwszym z wyścigów - po upadku z niegroźnymi obrażeniami wylądował nawet w szpitalu).

Podobnie jak rok temu KTM Novi sięgnął też po pierwsze miejsce wśród klubów. Miał prawie dwa razy więcej punktów (2757,5) niż drugi w tej punktacji SMK Krzeniów. Kielczanie zdobyli też drugie (KTM I - Bartos, Bracik, Dzianok) i trzecie miejsce (KTM II - Frankowski, Bielecki, Pańka) za Beskidzkim Klubem Motorowym w zmaganiach zespołów.

W najbardziej prestiżowej klasie E1 w Opolu ścigał się Grzegorz Chorodyński z Selfa Kielce. Czwarte i trzecie miejsce w słabiej tym razem obsadzonych startach pozwoliło mu zdobyć szóstą lokatę łącznie. Wygrał Marcin Frycz z Krzeniowa, który okazał się najlepszy w MP bez względu na klasę. Dwukrotnie szósty (i na tym samym miejscu na koniec) był wśród juniorów Patryk Bielec (KTM Novi).

Kielczanie wypadli też bardzo dobrze w Pucharze Polski. Ścigający się na quadach Andrzej Grzyb wygrał dwie ostatnie eliminacje i został zwycięzcą całego cyklu. To samo udało się wśród juniorów Janowi Foldze z Selfa, a drudzy byli Maciej Glock w E1 oraz Sylwester Beekhoven (junior 50).