Worek medali dżudoków

Sześć medali, w tym dwa złote, zdobyli dżudocy z Opola podczas zawodów Pucharu Polski - drużynowych mistrzostw Polski, które odbyły się we Wrocławiu.
Bardzo udanie we wrocławskich zawodach spisały się nasze panie. Na najwyższym stopniu podium stanęły Agata Ozdoba (AZS) startująca w kategorii 63 kg oraz Urszula Sadkowska (Gwardia), która wystąpiła w wadze +78 kg. Wśród mężczyzn na punktowanych pozycjach zawody ukończyli jedynie akademicy, którzy zdominowali wagę 73 kg. "Tylko" srebrny medal wywalczył Tomasz Kowalski, jednak na jego usprawiedliwienie przemawia fakt, że zwykle startuje kategorię niżej, "brązowy" był Tomasz Ozdoba. Najlepszą drużyną zawodów okazali się Czarni Bytom, którzy wygrali klasyfikację medalową zarówno wśród pań, jak i panów. U kobiet Gwardia była trzecia, a AZS czwarty, u mężczyzn AZS był piąty, zaś w klasyfikacji generalnej nasze kluby zakończyły rywalizację na piątym miejscu - AZS i szóstym - Gwardia.