Remisy piłkarzy Gawina i Miedzi

II liga piłkarska. Gawin tylko zremisował na własnym boisku z Rakowem Częstochowa. Tego potknięcia nie wykorzystał MKS Kluczbork, który przegrał z Czarnymi Żagań. Jeden punkt w spotkaniu z Chemikiem Police wywalczyła Miedź Legnica.

Od kilku sezonów Gawin spotykał się w rozgrywkach trzeciej ligi (obecnie drugiej) z Rakowem Częstochowa. Zawsze obie drużyny rywalizowały ze sobą o czołowe lokaty, jednak ostatnio dyspozycja Rakowa była przeciętna. Do tej pory Gawinowi ani razu nie udało pokonać się na własnym boisku ekipy spod Jasnej Góry. Tak było też tym razem. Na początku pierwszej połowy z atakami Gawina spore problemy mieli częstochowscy defensorzy. Najlepszą sytuację gospodarze stworzyli sobie w 35. minucie, kiedy to Mateusz Piątkowski wyłożył piłkę dobrze ustawionemu Lisowi, ten jednak nie trafił z dwóch metrów do pustej bramki. Niewykorzystana sytuacja mogła się zemścić jeszcze przed przerwą, w sytuacji sam na sam znalazł się Tomasz Foszmańczyk, jednak w tej sytuacji górą był bramkarz Gawina - Adrian Masarczyk.

Niespełna kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy Mateusz Zachara wykorzystał podanie z prawej strony boiska Bartosza Glińskiego i Raków objął prowadzenie. W 71. minucie w polu karnym częstochowian piłkę ręką zagrał Mateusz Bukowiec i sędzia podyktował rzut karny. Do "jedenastki" podszedł kapitan Gawina Artur Koziara, który doprowadził do remisu.

Dzięki porażce MKS-u Kluczbork z Czarnymi Żagań, ekipa z Królewskiej Woli powiększyła swoją przewagę MKS-em do dwóch punktów.

Z kolei Miedź Legnica wywalczyła kolejny ważny punkt w perspektywie walki o utrzymanie. W wyjazdowym spotkaniu w Policach, podopieczni Jarosława Pedryca zremisowali z miejscowym Chemikiem 1:1. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 44. minuty, wtedy to bramkę dla Chemika zdobył Marek Sajewicz. Odpowiedź Miedzi była błyskawiczna - minutę później po strzale Pawła Ochoty piłka trafiła pod poprzeczkę bramki rywali. Mimo kilku dogodnych sytuacji piłkarzom z Legnicy nie udało zdobyć się bramki.

W następnej kolejce (8-9 listopada) Gawina czeka wyjazdowe spotkanie z Polonią Słubice, z kolei Miedź Legnica na własnym boisku będzie podejmowała Czarnych Żagań.

Gawin Królewska Wola - Raków Częstochowa 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 - Zachara (58.), 1:1 - Koziara (71. - karny).

Gawin: Masarczyk - Stawowy, Koziara, Balul, Wróbel - Lis (68. Szewczyk), Dorobek, Tuszyński (68. Kowal), Mazurek - Piątkowski, Piech.

Chemik Police - Miedź Legnica 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 - Sajewicz (44.), 1:1 - Ochota (45.).

Miedź: Imianowski - Smarduch, Bakrac, Kotlarski, Żółtowski - Mikutel (46. Musiałowski), Gawlik (62. Kociszewski), Woźniak, Garuch - Misan (80. Orłowski), Ochota.

Pozostałe wyniki:

Nielba Wągrowiec - Polonia Słubice 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Mikołajczak (22.). Unia Janikowo - Pogoń Szczecin 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Wólkiewicz (62.). Victoria Koronowo - Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Maziarz (53.), 0:2 - Szal (83.). MKS Kluczbork - Czarni Żagań 2:4 (2:2). Bramki: 1:0 - Kazimierowicz (14.), 1:1 - Bednarz (35.), 1:2 - Wielgus (36.), 2:2 - Adamczyk (45.), 2:3 - Trachimowicz (56.), 2:4 - Tyc (81.). Kotwica Kołobrzeg - Elana Toruń 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Pietroń (43.), 2:0 - Pietroń (49.), 3:0 - Rusinek (74.). Lechia Zielona Góra - Jarota Jarocin 4:2 (2:2). Bramki: 1:0 - Jeremicz (18.), 1:1 - Piątek (16.), 1:2 - Sanni (21.), 2:2 - Świtaj (35.), 3:2 - Figiel (85.), 4:2 - Maleśnik (90.). Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Kłoda (54.), 2:0 - Smolec (75.).