Sokół gromi, Pelikana gromią

Z drugoligowców z województwa łódzkiego zawiódł tylko Pelikan Łowicz, który przegrał u siebie aż 0:4. Znacznie lepiej spisały się Sokół Aleksandrów i Pelikan Łowicz
Sokół wysoko pokonał OKS Olsztyn. Gospodarze świetnie rozpoczęli mecz, bo już po ośmiu minutach prowadzili 2:0. Później kontrolowali grę i jeszcze podwyższyli wynik, a bohaterem był Arkadiusz Świętosławski, zdobywca hat tricka.

Sokół - OKS 4:1 (3:1)

Gole: Świętosławski (4., 8., 79.), Bartos (37.) - Brodecki (45. sam.)

Sokół: Słowiński - Golański, Ziółkowski, Brodecki, Wrzesiński, Sztybrych (70, Grącki), Olejniczak, Turek, Słyścio, Bartos (75, Trzęsiara), A.Świętosławski (82, Kurstak)

Dużą niespodziankę sprawiła Concordia, która wygrała w Nowym Sączu. Wyjazdowy debiut Andrzeja Deca wypad bardzo okazale, ponieważ dla Sandecji była to pierwsza porażka u siebie w tym sezonie. Złotego gola strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ireneusz Komar.

Sandecja - Concordia 0:1(0:1)

Gol: Komar (43)

Concordia: Wiśniewski - Goryszewski, Rączka, Kaciczak, Moliński, Rachubiński (66, Szary), Juszkiewicz, Komar, Jakóbiak, Górski (90, Jabłecki) Fabich.

Pelikan Łowicz został rozgromiony przez jedną z najsłabszych drużyn w II lidze. Dla Okocimskiego Brzesko była to dopiero pierwsza w tym sezonie wygrana na wyjeździe. - Jestem w szoku - mówi Jolanta Papuga, prezes Pelikana. - We wtorek zbierze się zarząd klubu i oceni dokonania piłkarzy - zapowiada Papuga.

Pelikan - Okocimski 0:4 (0:0)

Gole: Ogar (57, 59.), Matras (74.), Szczoczarz (88.)

Pelikan: Ludwikowski (75. Jędrzejewski) - Bojaruniec, Czerbniak, Augustyniak, Kozubek - Cichoń (78. Gawlik), Styszko (65. Stencel), Stefańczyk, Wilk, Grzelczak - Kowalczyk.

Była to ostatnia kolejka rundy jesiennej II ligi. Na półmetku rozgrywek najwyżej w tabeli plasuje się Sokół, który jest trzeci. Na miejscu ósmym znajduje się Pelikan, a Concordia 12.