Przebudzenie Warki i Wulkanu

PIŁKA NOŻNA. To był udany weekend dla czwartoligowych zespołów z regionu radomskiego. Porażki doznała jedynie Zwolenianka Zwoleń

KS Warka - Mszczonowianka Mszczonów 2:0 (2:0): Kowalczyk (24.), Seremak (44.)

Mimo kłopotów kadrowych piłkarze beniaminka z Warki stanęli na wysokości zadania i po emocjonującym meczu pokonali Mszczonowiankę. Pierwszego gola dla miejscowych w 24. minucie zdobył Piotr Kowalczyk. - Prawą stroną przedarł się Mateusz Kocyk, który dośrodkował piłkę wzdłuż bramki. Mnie nie pozostało nic innego, jak odpowiednio ustawić nogę i skierować piłkę do bramki - opisał przebieg akcji strzelec gola. Na 2:0 podwyższył Grzegorz Seremak, trafiając do siatki rywala tuż przed przerwą.

Ursus Warszawa - Szydłowianka Szydłowiec 2:2 (1:1): Śniegocki (6.), Kowalczyk (63.) - dla Szydłowianki

- Po spotkaniu pozostał duży niedosyt, bowiem przy lepszej skuteczności Daniela Ciupińskiego powinniśmy zdobyć trzy punkty - poinformował "Gazetę" Arkadiusz Skonieczny, trener Szydłowianki. Gole po bliźniaczych akcjach strzałami głową dla gości zdobyli Adam Śniegocki i Michał Kowalczyk. W Szydłowiance zadebiutował 16-letni bramkarz Paweł Wieczorek i jego występ można uznać za udany.

Korona Góra Kalwaria - Wulkan Zakrzew 0:1 (0:0): Kornacki 68

O sporą niespodziankę postarali się zawodnicy Wulkanu Zakrzew, wygrywając na wyjeździe z Koroną Góra Kalwaria. Bohaterem pojedynku okazał się Piotr Kornacki, który w 68. minucie wykorzystał dośrodkowanie Jakuba Jackowskiego i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Goście kończyli mecz w dziesięciu, bowiem boisko za drugą żółtą kartkę musiał opuścić Robert Stępniewski.

Amur Wilga - Zwolenianka Zwoleń 3:1 (1:0): Sztobryn (81.) - dla Zwolenianki

Nie powiódł się wyjazd do Wilgi zawodnikom Zwolenianki. Pomimo wyrównanego meczu komplet punktów zdobyli gospodarze.

Pozostałe mecze 14. kolejki: KS Piaseczno - Zryw Sobolew 3:0 (1:0), Skra Konstancin - Piast Piastów 4:1 (1:0), Mazovia Mińsk Mazowiecki - Sparta Jazgarzew 0:2 (0:2), pauzuje - Pilica Białobrzegi. Mecz Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Radomiak 1910 S.A. przełożony na 29 października, godz. 14, w Radomiu.