W niedzielę na stadionie powiemy: Dziękujemy

Zielonogórski Klub Żużlowy chce podziękować kibicom za wspaniały doping w sezonie 2008. I zarazem zachęcić kibiców do tego, by ci podziękowali żużlowcom za ekstraligowy sukces. Okazją do okazania wzajemnych uprzejmości będzie niedzielna impreza na stadionie przy ul. Wrocławskiej.
ZKŻ zaprasza wszystkich kibiców do spotkania z brązowymi medalistami drużynowych mistrzostw Polski. Przy okazji fani będą mogli zobaczyć jeszcze trochę ścigania przed zimową przerwą. W niedzielę zielonogórski klub organizuje ostatnią już w tym roku towarzyską imprezę w charakterze pikniku. Przesłaniem "Turnieju Par Mistrzów" jest podziękowanie kibicom za doping w sezonie 2008, a zawodnikom za największy od 17 lat sukces w ekstralidze. Tak długo bowiem czekaliśmy na medal w najwyższej klasie rozgrywek.

Bramy stadionu przy ul. Wrocławskiej otwarte zostaną o godz. 12.30. Wstęp będzie bezpłatny, a kibice przy wejściu - też bezpłatnie - dostaną programy zawodów. Do godz. 13 na koronie stadionu (w miejscu byłego toru speedrowerowego) zielonogórscy zawodnicy spotkają się z kibicami. Będzie zatem okazja, by porozmawiać ze swoimi idolami, wziąć autograf, czy zrobić sobie zdjęcie. Na stadionie zorganizowany zostanie również kiermasz gadżetów żużlowych, które sprzedawane będą po atrakcyjnych, niższych niż niż do tej pory cenach.

O godz. 14 odbędzie się prezentacja zawodników ZKŻ Kronopol. Ostatni raz w tym sezonie będzie zatem okazja zobaczyć paradę brązowych medalistów ekstraligi. Następnie żużlowcy ścigać się będą w turnieju par. Do udziału w imprezie zaproszeni zostali także przedstawiciele mistrza Polski - Wiesław Jaguś i Karol Ząbik z Unibaksu Toruń.

A ze strony miejscowych, oprócz Grzegorza Walaska, Piotra Protasiewicza czy Grzegorz Zengoty, kibice będą mogli oklaskiwać także braterską parę Szwedów: Fredrik Lindgren - Ludvig Lindgren.