Młodzież ciągnie do siatkówki

Jeszcze wielu młodych ludzi chciałoby trenować siatkówkę. Sęk w tym, że nie dla wszystkich starcza miejsca. Sytuacja nie jest zła w regionie. W Lublińcu i Borownie zgłoszono zgłoszono po dwa i trzy zespoły. Swoje drużyny mają też w Myszkowie, Kłomnicach, Blachowni, Rudnikach i Poraju. Gorzej natomiast wygląda to w Częstochowie, gdzie mamy tylko cztery kluby: Delic-Pol Norwid, SPS Politechnikę, Częstochowiankę i AZS Politechnikę, a chętnych do gry dużo więcej.

Młodzieżowe rozgrywki toczą się w trzech kategoriach: młodzików (do 14 lat), kadetów (do 16 lat) i juniorów (do 18 lat). Najwięcej, bo aż cztery drużyny, zgłosił Delic-Pol Norwid, który ma swój zespół w każdej męskiej kategorii. W dodatku w rozgrywkach kadetów występuje Delic-Pol 2.

Oprócz częstochowian w grupie kadetów grają: LPKS Borowno i STS Victoria Lubliniec. W kategorii kadetek grają SPS Politechnika, KS Kłomnice i Victoria.

W rywalizacji juniorek występują: SPS, Corona Rudniki, Częstochowianka i debiutujący Orlik Blachownia. Wśród juniorów rywalizują Delic-Pol, Politechnika i Polonia Poraj.

Sześć zespołów walczy w najmłodszej kategorii wiekowej - młodziczkach Na parkiecie można zobaczyć siatkarki z Borowna oraz Politechniki, a wśród młodzików: Delic-Polu, MTS-u AS-u Myszków, Politechniki oraz LPKS-u.