Już w piątek hit jesieni

PIŁKA NOŻNA. W piątek o godz. 17 na stadionie przy ul. Oleskiej piłkarze Odry w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej zmierzą się z Widzewem Łódź.
Choć do spotkania pozostało jeszcze trochę czasu, przygotowania ruszyły już pełną parą. Do Opola ma przyjechać około 700 łódzkich kibiców. - Klub zwrócił się do nas z prośbą o wysłanie tysiąca biletów. Ze względu na pojemność naszego sektora dla kibiców gości mogliśmy wysłać jednak jedynie 700 - tłumaczy dyrektor Odry Leszek Wróblewski. - Z informacji, które otrzymaliśmy z Łodzi, kibice przyjadą do Opola samochodami osobowymi i busami - dodaje.

Potrojone siły ochrony

Ponieważ to mecz tzw. podwyższonego ryzyka, to ochroniarzy na stadionie będzie trzy razy więcej niż zwykle. Poza ochroną porządku pilnować będą także policjanci, którzy intensywnie przygotowują się do spotkania. - Jak zawsze przed tego typu meczami mamy ćwiczenia teoretyczne i praktyczne, podczas których policjanci starają się przewidzieć każdy możliwy wariant zachowania kibiców oraz znaleźć najlepszy sposób reagowania - tłumaczy rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji nadkomisarz Maciej Milewski. Dodaje, że podczas ćwiczeń praktycznych, które odbędą się na stadionie Odry, każdy policjant pozna swoje miejsce i zadania, jakie będą mu przydzielone.

- Jak dotychczas przy meczach podwyższonego ryzyka w Opolu nie mieliśmy żadnych problemów i myślę, że tym razem będzie podobnie - zaznacza. Na pytanie, ilu policjantów będzie chronić bezpieczeństwa kibiców, stwierdza, że jak zwykle przy tego typu akcjach policja nie zdradza zaangażowanych sił i środków.

Uniknąć kolejek

Pojedynek z wiceliderem z pewnością wywoła wśród kibiców spore zainteresowanie, a działacze liczą na sprzedaż wszystkich biletów, których (odliczając kibiców Widzewa, VIP-ów oraz posiadaczy karnetów) przygotowano około 3,5 tysiąca. - Chciałbym, aby w każdym meczu udawało nam się sprzedać komplet, bo przecież, czy gramy z Widzewem, czy Dolcanem to punkty zawsze liczy się tak samo - stwierdza Wróblewski.

Aby uniknąć kolejek przed kasami, przedsprzedaż biletów rusza już w środę (sekretariat klubu, ul. Oleska, w godz. 9-16, sklep Strefa Kibica, ul. Reymonta, 10-17, salonik prasowy przy Al. Witosa, karczma piwna "Bek", ul. Jeleniogórska), a ceny wejściówek pozostają bez zmian (5 zł - kobiety i dzieci, 10 - sektor A, 15 - pozostałe sektory).

Dla kibiców posiadających bilety i karnety jak zwykle otwarte będą wejścia obok kas 1 i 2, zaś kasa numer 3 po prawej stronie budynku klubowego przeznaczona będzie do wpuszczania wszystkich pozostałych (dziennikarze, VIP-y, służby techniczne). Bramy stadionu będą otwarte od godziny 15.30, organizatorzy proszą o wcześniejsze przybycie na stadion w celu uniknięcia tłoku.