Sport w skrócie

MOTORYZACJA

Zawody z udziałem polskich i niemieckich motokrosowców zainaugurowały funkcjonowanie nowego toru w Chojnie, który znajduje się w okolicach lotniska. Trasa ma niespełna 1600 m długości i uzyskała już związkową homologację umożliwiającą organizację najważniejszych imprez.

GIMNASTYKA

Gimnastyczki artystyczne MKS Kusy Szczecin przywiozły z mistrzostw Polski w układach zbiorowych w Łodzi dwa brązowe medale. Wywalczyły je reprezentacja juniorek w układzie ze wstążkami w składzie Aleksandra Metza, Rita Antoszewska, Klaudia Chmielecka, Natalia Serafin, Martyna Baumgertner oraz Dominika Gralewicz (rezerwowa) oraz drużyna młodziczek w układzie z obręczami w składzie: Karolina Woroniak, Maja Górska, Magdalena Andrzejewska, Magdalena Baranowska, Joanna Jóźwiak i Nicole Trigo-Moutinho. Trenerką juniorek jest Małgorzata Cieślak, a młodziczek Agnieszka Chmielecka.

LEKKOATLETYKA

W Amsterdamie odbyła się konwencja Europejskiego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego (EAA). Zatwierdzono tam terminy zawodów. Mityng Pedro's Cup na Stadionie im. Wiesława Maniaka w Szczecinie odbędzie się 9 września 2009 r., czyli o tydzień później niż w pierwszej wersji kalendarza.

Wcześniej - w końcówce czerwca - nasze miasto będzie gospodarzem zawodów Superligi wieloboistów. Przyjedzie do nas po osiem najlepszych drużyn Europy. Do tego czasu konieczna jest modernizacja obiektu. Najpilniejszą sprawą jest dobudowanie drugiej trybuny. Koszt wstępnie oszacowano na 1,5 mln złotych.