I liga siatkarek: faworyt bezlitosny dla AZS KSZO

Zwycięstwo w drugim secie uchroniło ostrowieckie siatkarki od klęski w meczu z Budowlanymi Łódź. W pozostałych partiach gospodynie zdobyły tylko 40 punktów.

Pierwsza odsłona sobotniego meczu była jeszcze stosunkowo wyrównana. Rozpoczęło się od dwóch zepsutych ataków przyjezdnych, potem dość długo AZS KSZO utrzymywał kontakt z rywalem (8:10, 11:13). Od stanu 13:17 zdołał jednak ugrać tylko punkt, pozwalając łodziankom niemal na wszystko. Nie było już tak w secie drugim, bo gospodynie wyraźnie poprawiły grę na siatce (kilka efektownych bloków) i na przyjęciu. Wymiana ciosów i walka punkt za punkt trwała do remisu po 13. Trzy punkty z rzędu pozwoliły ostrowczankom na zbudowanie, a potem konsekwentne powiększanie (20:14, 24:17) przewagi. Na tym jednak wszystko, co było dobre w grze zespołu Krzysztofa Leszczyńskiego, się skończyło. W dwóch kolejnych partiach jego zespół nie podjął walki, a podrażnione utratą seta zawodniczki Budowlanych ze znakomitą Małgorzatą Niemczyk w składzie każdy błąd przeciwniczek bezlitośnie wykorzystywały.

W sobotę o godz. 17 okazja AZS-u KSZO na pierwsze punkty w tym sezonie. Do Ostrowca przyjeżdża SMS z Sosnowca, który jednak te rozgrywki rozpoczął nadspodziewanie dobrze.

AZS KSZO Ostrowiec - Organika Budowlani Łódź 1:3 (14:25, 25:19, 10:25, 16:25)

AZS KSZO: Leszczyńska, Seta, Żalińska, Wardzińska, Król, Kosiorowska, Mojżyszek (libero) oraz Świerszcz, Pawłowska, Maj.