Strome schody na początek startów w PlusLidze Kobiet

W pełnym składzie, z Kingą Zielińską, która rozwiązała już swoje transferowe kłopoty ze Stalą Mielec, zaczynają PlusLigę Kobiet zawodniczki GCB Centrostalu.


Terminarz rozgrywek nie przyniósł im łatwego początku. Muszą się zmierzyć z jedną z najbogatszych i najsilniejszych zespołów ekstraklasy, Aluprofem Bielsko-Biała. Ta drużyna od dwóch lat bezskutecznie stara się o mistrzostwo Polski. Skład zmontowany w tym roku ma to wreszcie zapewnić. Bielski klub postawił na zaciąg z Kalisza. Przejął z przeżywającej finansową zapaść Calisii trenera Igora Prielożnego i cztery najlepsze siatkarki: trzy reprezentantki Polski - Annę Barańską, Eleonorę Dziękiewicz, Agatę Sawicką oraz Czeszkę Helenę Horkę. Zmieniła się też rozgrywająca Aluprofu. Jedną kadrowiczkę, Milenę Sadurek, zamieniono na inną - Katarzynę Skorupę z Farmutilu Piła. To więc nowa bielska siła, a przecież pozostały w zespole takie zawodniczki jak środkowe: Katarzyna Gajgał i Jolanta Studzienna oraz przyjmująca Karolina Ciaszkiewicz.

Bydgoski GCB Centrostal zagra w Bielsku w pełnym składzie, z Kingą Zielińską. - Mamy już ze związku licencję tej siatkarki - mówi menedżer naszej drużyny Waldemar Sagan. Przed trenerem Piotrem Makowskim i jego zawodniczkami stoi jednak nie lada wyzwanie. Przypomnijmy, że nasz zespół powrócił do ekstraklasy mimo spadku, dzięki zamianie miejsc w rozgrywkach z AZS AWF Poznań, którego nie było stać na starty w PlusLidze Kobiet. Latem GCB Centrostal zmienił też swoje oblicze. Przyszło aż sześć nowych siatkarek. Celem bydgoszczanek jest zajęcie miejsca w czołowej ósemce i zapewnienie sobie utrzymania w lidze.

W Bydgoszczy nasze siatkarki można będzie zobaczyć już w piątek. W hali Łuczniczka zagrają o 17 z MKS Dąbrowa Górnicza. Karnety na mecze tego sezonu można kupować w sekretariacie hali w godz. od 8 do 16. Cena - 100 zł.

Transmisja z poniedziałkowego meczu w Polsacie Sport od 18.30Wyniki 1. kolejki PlusLigi Kobiet:

Gwardia Wrocław - Muszynianka Muszyna 1:3 (26:24, 20:25, 14:25, 11:25), Pronar AZS Białystok - Farmutil Piła 3:1 (26:24, 16:25, 25:22, 25:21), Calisia Kalisz - Stal Mielec 0:3 (18:25, 18:25, 17:25), MKS Dąbrowa Górnicza - Gedania Żukowo 3:0 (25:15, 27:25, 25:22)