Piłka nożna. Victoria samodzielnym liderem

Częstochowska Victoria nie wykorzystała porażki Zielonych Żarki i tylko zremisowała z Górnikiem Wesoła

Gdyby częstochowianie wygrali, ich przewaga nad wiceliderem sięgnęłaby już trzech punktów. A po czterech minutach prowadzili już 2:0! Rozkojarzenie sprawiło, że do przerwy był remis. - Razem z drużyną musimy zacząć doceniać skromne zwycięstwa - mówi trener Rafał Kuczera. - Nawet wynik 1:0 daje trzy punkty. My zagraliśmy nieodpowiedzialnie. Po dwóch pierwszych akcjach w meczu prowadzimy 2:0 i dążyliśmy do strzelenia kolejnych bramek, by później przegrywać 2:3 i gonić wynik w nerwowej końcówce.

Bramki: 1:0 R. Stefański (2.), 2:0 R. Stefański (4.), 2:1 Muszalik (9.), 2:2 Muszalik (33.), 2:3 Kroczek (71.), 3:3 Ł. Stefański (82.).

Victoria: Łukiewicz - Zgrzebny, Pasieka, Załucki, Ścisłowski (75. Kotas), Ojczyk (46. Maciejewski), Piwiński, Kuziorowicz (46. Palacz), R. Stefański, T. Stefański, Psonka (46. Ł. Stefański).

Pierwsza połowa spotkania Włodara z Olimpią to lekka przewaga gospodarzy. W drugie role się odwróciły, choć po bardzo ładnej akcji Marcina Kurpiosa gospodarze zapewnili sobie trzy punkty.

Bramka: 1:0 Kurpios (85.)

Włodar: Kapral - D. Wiśniowski, Gębicz, B. Kowalski, Andrzejewski (57. A Wiśniowski), Susek, M. Kowalski (78. Bajdak), Sneka (57. Dynus), Kyzioł, Krzyczmanik, Kurpios

Olimpia: Politański - Konieczko, G. Krawczyk, Lechowski, Kołodziejczyk, Hyra (87. P. Ogłaza), Maniura, Błaszczykowski, S. Ogłaza, Świtała (81. Brzęczek), Zalewski (46. Berdys).

Kolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze MKS-u Myszków

Bramka: 1:0 Szyja (88.)

MKS: Wilk - Jarosz, Gajecki, Krawczyk, Majchrzak, Szyja, Fajer, Błaszczyk, Leszczyński (90. Frądczak), Sołtysik (65. Bojda), Rajca (79. Kozłowski).

Zieloni, choć prowadzili 1:0, to przegrali 1:2.

Bramki: 0:1 Przybyłka (39.), 1:1 Kuedłko (49.), 2:1 Stefanowski (65.).

Zieloni: Poturalski - Cichor, Piech, Hampf, Cupiał, P. Lamch (77. Kaczmarczyk), Nalepa, Wiklak, Kubik, Marcińczyk (61. Kulas), Przybyłka.

Unią Rędziny bez punktów wróciła z Katowic.

Bramka: 1:0 Chmielowiec (40.)

Unia: Cyruliński - Król, Kijak, M. Pitner, Pidzik, Dera, Komorowski, Staniec, Operacz, Palacz (80. Klimas), Ociepa.

Inne mecze: Sparta Zabrze - Wyzwolenie Chorzów 0:5, Sarmacja Będzin - Zagłębiak 0:0, Górnik Mysłowice - Źródło Kromołów 0:0,