Basket Kwidzyn poległ

Bank BPS Basket Kwidzyn przegrał w sobotę u siebie z Sokołowem Znicz Jarosław 83:87.
Kwidzynianie, pomimo świetnego startu w meczu ze Zniczem i 31 pkt zdobytych w pierwszej kwarcie, nie potrafili odnieść drugiego zwycięstwa w sezonie. Nie pomógł nawet w tym pozyskany ze Śląska Wrocław Tony Weeden i jego 16 pkt, ani to, że na początku czwartej kwarty gospodarze prowadzili 76:65. W drużynie gości było znacznie więcej graczy takich jak Amerykanin. Świadczy o tym fakt, że pięciu koszykarzy przyjezdnych rzuciło ponad 10 pkt w meczu. Bohaterem spotkania został Tomasz Celej, który w dwie minuty czwartej kwarty trafił cztery razy za trzy punkty i wyprowadził Znicz na prowadzenie 83:78, którego przyjezdni nie oddali do końca meczu.