Cztery minuty, które wstrząsnęły tyskimi hokeistami

Tylko w pierwszej tercji hokejowe derby były wyrównane. Później dominowali już zawodnicy Naprzodu Janów, rewelacja tegorocznego sezonu. GKS Tychy przegrał czwarty mecz z rzędu i jest coraz niżej w tabeli.
Porażką swoich kolegów zmartwiony był Bartłomiej Gawlina, który leczy się po groźnym wypadku motocyklowym. - Nie wiem co się dzieje, Myślę, że brak mojej osoby i kilku kolegów, którzy leczą kontuzje, nie jest przyczyną naszej słabej gry - zastanowił się napastnik GKS-u, który jeszcze nie wie, kiedy wróci do gry. - Miało być 20 tygodni, ale one już minęły. Więcej się dowiem 5 listopada w szpitalu, kiedy będą wyjmowane z nogi metalowe wzmocnienia - wyjaśniał.

Jego klubowi koledzy dobrze zagrali tylko w pierwszej tercji, kiedy po golu Sławomira Krzaka objęli prowadzenie. O porażce tyszan zadecydowała fatalna gra na początku drugiej tercji - janowianie w ciągu czterech minut zdobyli trzy bramki. - Coś w nas pękło w drugiej tercji, a potem nie mogliśmy się już pozbierać - martwił się Sebastian Gonera, obrońca GKS-u. - Prezenty naszych obrońców zdecydowały o porażce. Po pierwszej, bardzo dobrej tercji, zostaliśmy rozbici - smucił się Mieczysław Nahunko, trener GKS-u. Szkoleniowiec przy wyniku 1:4 poprosił o czas, ale w sumie nic to nie dało. Podobnie jak później zmiana bramkarza.

- Trudno wygrać mecz, grając dobrze tylko jedną tercję. Zagraliśmy bardzo ofensywnie i Naprzód to wykorzystał grając z kontry. Nie można mieć pretensji do obrońców - tłumaczył się Adrian Parzyszek, kapitan GKS-u. - Wiedzieliśmy, że GKS atakuje całą drużyną i się nie wraca. Udało się nam to dziś bezbłędnie wykorzystać - mówił Tomasz Jóźwik, doświadczony napastnik Naprzodu.

W Naprzodzie bardzo skutecznie zagrał drugi atak, który zdobył trzy gole. Działacze Naprzodu po meczu byli w świetnych humorach. - Niby dlaczego nasza wygrana z Tychami ma być niespodzianką? Tychy są w trudnej sytuacji kadrowej i lokalowej [z powodu remontu lodowiska muszą grać w katowickim Spodku - przyp. red.]. Natomiast my gramy coraz lepiej. I za to dziękuję drużynie - uśmiechał się Janusz Grycner, prezes Naprzodu. - Ta wygrana powinna podbudować zespół, bo Tychy, choć przegrały, to nadal dobra drużyna - dodał szczęśliwy Jaroslav Lehocky, słowacki szkoleniowiec Naprzodu.

GKS Tychy 3 (1 1 1)

Naprzód Janów 6 (0 4 2)

Bramki: 1:0 Krzak - Woźnica - Gonera (15.), 1:1 Klaczańsky - Ł. Elżbieciak - Kowalówka (21.), 1:2 Tabaczek - Wojtarowicz (24.), 1:3 Ł. Elżbieciak - Lauko (25.), 1:4 T. Jóźwik (28.), 2:4 Bacul - Parzyszek - Majkowski (34.), 2:5 Tabaczek - Kowalówka - Gallo (49.), 2:6 Lauko - Ł. Elżbieciak - Klaczańsky (51.), 3:6 Woźnica (58.)

GKS: Sobecki (51. Witek); Gonera - Majkowski, Mejka (4) - Śmiełowski (2), Kotlorz - Jakes; Bacul (2) - Parzyszek (4) - Proszkiewicz , Bagiński (2) - Garbocz - Salamon (2) Wołkowicz - Jakubik - Sarnik, Maćkowiak (2) - Krzak (2) - Woźnica.

Naprzód: M.Elżbieciak; Kulik (2) - Zatko, Kowalówka - Gallo, Gabryś - Gretka; Wojtarowicz (2) -Tabaczek - Klisiak, Klaczańsky - Lauko (2) - Ł. Elżbieciak, Stachura - Koszowski (6) - Słodczyk, Jóźwik - Pohl - Fraczek oraz Kurz, Podsiadlik.

Kary: 26 (10 za niesportowe zachowanie Sarnika) - 2. Widzów: 150

GKS Jastrzębie 4 (1, 1, 2)

Zagłębie Sosnowiec 7 (4, 3, 0)

Bramki: 0:1 Opatovsky (11.), 0:2 M. Kozłowski (13.), 1:2 Kąkol (14.), 1:3 Lezo (20.), 1:4 Ślusarczyk

(20.), 1:5 Kohut (24.), 2:5 Lipina (32.), 2:6 Opatovsky (33.), 2:7 J. Kuc (37.), 3:7 Mleko (43.), 4:7 Mleko (49.).

Kary: 12 - 22. Widzów: 1000.

Bisset Polonia Bytom 0

KH Sanok 4 (0, 2, 2)

Bramki: 0:1 Mermer (27.), 0:2 Kostecki (35.), 0:3 Milan (43.), 0:4 Kostecki (59.).

Kary: 22 - 16. Widzów: 2000.

Pozostałe wyniki: TKH Nesta Toruń - Comarch Cracovia Kraków 3:7 (1:6, 1:1, 1:0) - awansem, Wojas Podhale Nowy Targ - Energa Stoczniowiec Gdańsk 5:6 (2:3, 1:1, 2:2)