Starsi panowie grają dalej

Oldboje Lecha Poznań awansowali do piątej rundy Pucharu Polski w okręgu poznańskim. Tym razem pokonali B-klasową drużynę LSS Gminy Grodzisk Wlkp. 5:3 (1:0).

Tak się składa, że w losowaniu kolejnych rund oldboje Lecha zawsze trafiają na drużynę z najniższej klasy rozgrywkowej. W pierwszej rundzie w ogóle grać nie musieli, w trzech kolejnych ich rywalami były zespoły z B klasy, czyli ósmej ligi. W kolejnej rundzie już zagrają z silniejszym rywalem.

Oldboje, a wśród nich m.in. Jacek Dembiński, Ryszard Rybak, Mirosław Okoński czy Bogusław Pachelski, tym razem mieli jednak trudną przeprawę. Nieobecnego supersnajpera Andrzeja Juskowiaka wyręczył tym razem Dembiński - po jego trafieniach było 1:0 (w 40. min), a później 2:1 (w 60. min). Grodziszczanie znów wyrównali, ale w 70. min trzeciego gola strzelił Waldemar Kryger, zaś siedem minut później na 4:2 podwyższył Rybak. Wynik meczu na 5:3 w ostatniej minucie ustalił obecny kierownik pierwszej drużyny "Kolejorza" Łukasz Mowlik.

Skład oldbojów: Pleśnierowicz - Rzepka, Wojtala, Twardygrosz, Mizgalski, Brodowski, Rybak, Okoński (67. Kryger), Gałecki, Pachelski (46. Ł. Mowlik), Dembiński.