Brązowe nadzieje olimpijskie

Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Podkarpacia siatkarzy podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale.

Skład podkarpackiego zespołu stanowili głównie młodzi siatkarze AKS-u Resovii wzmocnieni zawodnikami z Karpat Krosno (Jakub Kosiek) i MOSiR-u Jasło (Konrad Mucha). Prowadzona przez trenera Artura Łozę drużyna w całym turnieju przegrała tylko jeden mecz - w półfinale.

Wcześniej gracze z Podkarpacia bez straty seta wygrali grupę, pokonując kolejno: woj. dolnośląskie 2:0 (11, 22), woj. śląskie 2:0 (24, 15) i woj. lubuskie 2:0 (24, 13). Potem w ćwierćfinale podopieczni trenera Łozy pokonali 2:0 (15, 17) woj. małopolskie. W półfinale, niestety, nie dali rady woj. pomorskiemu, przegrywając 0:2 (24, 19).

Później rywale naszych siatkarzy przegrali w finale z drużyną z woj. śląskiego, z którą nasza drużyna w grupie wygrała 2:0. Młodym siatkarzom z Podkarpacia została rywalizacja o trzecie miejsce. Mimo porażki w pierwszym secie do 21, w dwóch kolejnych ograli woj. opolskie do 20 i 6 i wygrywając 2:1, zajęli trzecie miejsce.

Nie obyło się też bez indywidualnych sukcesów. Do najlepszej szóstki turnieju wybrany został Mucha, a na konsultacje naborową do kadry kadetów oprócz jaślanina powołanie dostali także Kosiek i Maciej Madej z Resovii. Wyróżnienie odebrał także trener Łoza.