Kolejne mecze w okręgówce

PIŁKA NOŻNA. Grad goli, kilka ciekawych pojedynków oraz wysokie zwycięstwo Klubu Sportowego Kozienice Janików - oto najważniejsze wydarzenia kolejnej serii radomskiej okręgówki

Futboliści z Kozienic Janikowa, jak na lidera przystało, nie pozostawili Akcji Jastrzębia złudzeń, kto jest lepszy. Festiwal strzelecki gospodarzy rozpoczął niezawodny Sebastian Ogonek, który pokonał bramkarza gości już w dwunastej minucie gry. Napastnik beniaminka mógł, a wręcz powinien ponownie wpisać się na listę strzelców. Niestety po półgodzinie rywalizacji nie wykorzystał rzutu karnego. Niemniej jednak Ogonek potwierdził, że ma patent na zdobywanie goli w rundzie jesiennej, bowiem prowadzi w klasyfikacji strzelców z siedemnastoma trafieniami. Wygraną 5:1 z Akcją podopieczni Jacka Prockiego umocnili się na fotelu lidera, mając obecnie trzy punkty przewagi nad drugim w tabeli Zodiakiem Sucha. Gracze tego klubu przekonująco ograli u siebie Oskara Przysucha, a jedną z bramek zdobył dla swojego zespołu Marcin Gumowski. Strzelec zadedykował gola córce, która kilka dni temu przyszła na świat. Szczęśliwy tata ustalił wynik spotkania, trafiając do siatki rywala dwadzieścia minut przed końcem meczu.

Tymczasem srogiej lekcji futbolu udzielili Gryfii Mirów zawodnicy z Potworowa. Przed przerwą goście wręcz zdemolowali szeregi miejscowych, zdobywając wówczas aż cztery gole. Po zmianie stron Gryfia odrobiła nieco straty, ale na wywalczenie choćby punktu zabrakło im czasu. W lidze nadal nie wiedzie się Iłżance Kazanów. Dziewiąta porażka w rozgrywkach spowodowała, że kazanowianie wylądowali na ostatnim miejscu w tabeli.

Z kolei największą niespodziankę sprawili piłkarze Skaryszewianki, którzy na swoim boisku wypunktowali wyżej notowanego Sadownika Błędów.

W sumie na ośmiu stadionach padło 37 bramek, co obrazuje dobrą skuteczność - zwłaszcza napastników. Sześć spotkań zakończyło się wygranymi gospodarzy, a w dwóch przypadkach lepsze okazały się ekipy przyjezdne. Po raz pierwszy w rundzie nie zanotowano ani jednego wyniku remisowego.

Wyniki 11. kolejki: KS Kozienice Janików - Akcja Jastrzębia 5:1 (3:0), Zodiak Sucha - Oskar Przysucha 4:0 (2:0), Proch Pionki - Sokół Przytyk 2:3 (0:2), Skaryszewianka Skaryszew - Sadownik Błędów 2:1 (1:1), Powislanka Lipsko - Iłżanka Kazanów 2:1 (1:0), Oronka Orońsko - Plon Garbatka 3:1 (2:0), Orzeł Wierzbica - Polonia Iłża 4:2 (2:1), Gryfia Mirów - KS Potworów 2:4 (0:4).

W następnej kolejce (18-19 października): Zodiak - Oronka, Polonia - Kozienice Janików, Oskar - Sokół, Iłżanka - Proch, Sadownik - Powiślanka, Potworów - Skaryszewianka, Akcja - Gryfia, Plon - Orzeł.