Koszykówka. Trzeci mecz, trzecia wygrana Drometu

Świetnie radzą sobie w rozgrywkach I ligi B koszykarki Drometu AJD Częstochowa. Po trzech meczach mają komplet punktów.

Tabela I ligi B co prawda nie do końca oddaje układ sił zespołów, ale trzy wygrane, z tego dwie odniesione na wyjazdach (w tym ogranie w Krakowie rezerw Wisły)) świadczą o tym, że w częstochowskim klubie mają zamiar zrealizować cel, jaki sobie postawili przed tym sezonem, czyli wywalczenie miejsca w w ścisłej czołówce. - Z Rybitwami dziewczyny zagrały konsekwentnie od pierwszej minuty - mówi trener Arkadiusz Urbańczyk. - A już trzecie kwarta to był ich popis. Rywalki zdobyły tylko osiem punktów, z tego pięć z rzutów osobistych. Mamy szerszą niż w ubiegłym sezonie kadrę, wszystkie dziewczyny, także te wchodzące, coś wnoszą do gry, poza tym ciągłą rotacja sprawia, że nie brakuje sił w końcówkach.

Za tydzień Dromet znów gra na wyjeździe. W hali Polonia będzie można zobaczyć zespół 25 października w meczu ze Zrywem Dębieńsko.

Rybitwy Kraków - Dromet AJD 58:76 (12:26, 20:13,8:25,18:12)

Dromet: Kotonowicz 23, Stasiuk 18, Juchniewicz 15, Kupczak 7, Kwiatek 4, Łaskowska 5, Motyl 2, Dziegiedź 2, Kałuża, Błażejczak, Śliwakowska, Lada 0.

Pozostałe wyniki: Siemaszka Domeny.pl - Gimball 78:58, Stal Stalowa Wola - Gwarek 56:72, AZS Rzeszów - UKS Lotnik 70:52, TS Wisła - Korona 86:42, Żak - UKS Zryw 79:60