Sport.pl

Leo Beenhakker po Polska - Czechy: Najtrudniejsza decyzja w karierze...

W specjalnym wywiadzie dla Sport.pl i Gazety Wyborczej po meczu Polska - Czechy (2:1) trener Leo Beenhakker opowiada, jak trudno mu było wybrać pierwszego bramkarza... Przypomnijmy - postawił w końcu na Artura Boruca.
Beenhakker podczas treningu: To nie jest Sao Paulo! »

Prasa do ostatniego dnia spekulowała, czy w meczu w Chorzowie wystąpi Boruc (Celtic Glasgow), czy też Łukasz Fabiański (Arsenal).

- Decyzja czy przeciwko Czechom wystawić w bramce Łukasza Fabiańskiego czy Artura Boruca była jedną z najtrudniejszych w mojej karierze trenerskiej. Mogę ją porównać tylko z posadzeniem na ławce Realu Madryt Emilio Butragueno, który był wtedy absolutną gwiazdą "królewskiego klubu". Do dziś wypomina mi żartem w wywiadach, że byłem jedynym trenerem, który się na to zdobył - mówi Sport.pl trener reprezentacji Polski.

Beenhakker zawiesił Boruca po sierpniowym meczu kadry z Ukrainą za udział w alkoholowej libacji. W meczach ze Słowenią i San Marino dobrze spisał się dotychczasowy rezerwowy Łukasz Fabiański.

- Długo konsultowałem z moim sztabem kwestię: Boruc czy Fabiański. Łukasz znakomicie wypadł w spotkaniach przeciwko Słowenii i San Marino, nie było powodu, żeby go zmieniać. Ostatecznie znalazłem osiem argumentów za Fabiańskim i dziewięć za Borucem, dlatego zagrał ten ostatni. Jaki argument przeważył? To doskonałe pytanie, ale odpowiedź zachowam dla siebie - dodaje Leo Beenhakker.

Beenhakker: Musimy nadal pracować nad grą


Cały wywiad we wtorek w "Gazecie Wyborczej"

Prasa o zwycięstwie Polaków: Czesi na kolanach, drugie powstanie październikowe »