Wisła zagrała bez trenera Skorży

W Polsce Puchar Ekstraklasy traktowany jest jak rozgrywki trzeciej kategorii. W niedzielę we Wrocławiu nie zmienił tego ani przyjazd aktualnego mistrza Polski, ani fakt, że na trybunach zasiadł prawie komplet widzów

Z podstawowej jedenastki Wisły zaprezentował się jedynie Cleber. Mało tego, na ławce trenerskiej nie było Macieja Skorży, a drużynę prowadzili Andrzej Bahr (trener przygotowania fizycznego) i Tomasz Kulawik (trener drużyny Młodej Ekstraklasy). - Wystawiliśmy słabszy skład niż w czwartek z Cracovią. Ale to spotkanie było szansą dla młodzieży, by zmazać plamę po kompromitującym meczu ze Śląskiem w Krakowie [Wisła przegrała 0:4 - przyp. red.] - zaznaczył Kulawik. Dla odmiany wrocławianie wyszli w niemal najsilniejszym zestawieniu (brakowało tylko Sebastiana Mili), a mimo to do przerwy byli wyraźnie słabsi.

Wisła lepiej prezentowała się w ofensywie, z łatwością organizowała akcje i miała przewagę. Najwięcej zagrożenia pod bramką Śląska stwarzał Andrzej Niedzielan, ale był nieskuteczny. W 34. min uderzał z kilku metrów, ale świetnie interweniował Jacek Banaszyński, bramkarz Śląska. Dobre okazje mieli również Przemysław Szabat i Cleber, ale strzelali niecelnie.

Gospodarze grali nieporadnie. Byli zdecydowanie wolniejsi i przede wszystkim mniej agresywni. Słaba i nieporadna gra zdenerwowała Ryszarda Tarasiewcza, trenera Śląska, który w przerwie dokonał aż trzech zmian. Niewiele to dało, bo Wisła nadal groźniej atakowała. Tuż po przerwie doskonałej okazji nie wykorzystał Cleber, który z kilku metrów uderzył bardzo wysoko nad poprzeczką. - Zaprezentowaliśmy się dobrze i remis jest sprawiedliwy - podsumował Kulawik.

Od 75. min Wisła grała w dziesiątkę, bo drugą żółtą kartką ukarany został Szabat.

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 0:0

Śląsk: Banaszyński - Socha, Celeban, Sztylka, Pawelec - Ostrowski (46. Dudek), Łukasiewicz (78. Górski), Ulatowski, J. Gancarczyk (46. M. Gancarczyk) - Sobociński (46. Łudziński), Szewczuk (68. Szydziak).

Wisła: Juszczyk - Marcelo, Cleber, Kowalski, Singlar - Małecki, Mączyński, Szabat, Ż , Ż , Cz , Janik (67. Dawidowski) - Kmiecik, Niedzielan (74. Kwiek).

Sędziował: Artur Radziszewski (Warszawa). Widzów: 7,5 tys.

W drugim meczu grupy A: Cracovia - Piast Gliwice 1:1.